Актуелни понуди

Денот на вљубените во Истанбул

Денот на вљубените во Истанбул! Две ноќевања со појадок во хотел со 4*. Цена- 79 ЕВРА!

Резервирај Прочитај повеќе...

8-ми МАРТ во Виена

8-ми МАРТ во Виена! Две ноќевања со појадок во хотел со 3*. Цена- 125 ЕВРА! за уплата до 15 Февруари

Резервирај Прочитај повеќе...

Andreа Bocelli во ЗАГРЕБ

По повод Денот на Жената, познатиот италијански тенор – ѕвездата со моќниот глас Andrea Bocelli ќе се претстави во Загреб со спектакуларен програм

Резервирај Прочитај повеќе...

8-ми МАРТ на ЈАДРАН

Дочекајте го 8-ми МАРТ на Јадранското крајбрежје во Неум со посети на Будва, Дубровник, Мостар, Котор, Острошки Манастир за 99 ЕВРА

Резервирај Прочитај повеќе...

8-ми МАРТ во ВРЊАЧКА БАЊА

8-ми МАРТ во Врњачка Бања 2 полупансиони и свечана вечера со забава и музика во хотел со 4*. Цена- 109 ЕВРА! за уплата до 15 Февруари

Резервирај Прочитај повеќе...

ВЕЛИГДЕН ВО СЕВЕРЕН КИПАР

Кипар е островска држава која се наоѓа на источниот дел од Средоземно море, во непосредна близина на Турскиот брег.

Резервирај Прочитај повеќе...

ВЕЛИГДЕН НА Островот КРФ

Ви посакуваме добредојдовте на островот Крф, познат како Керкира на грчки јазик

Резервирај Прочитај повеќе...

Скијање во Словенија

Скијање на најпознатите ски центри во Словенија и Австрија КРВАВЕЦ, ВОГЛА, КРАЊСКА ГОРА и АРНОЛДСТЕЈН во Австрија

Резервирај Прочитај повеќе...

Зимување

Уживање на снег и чист планински воздух.

Повеќе

Летување

Време кога се оди на плажа и се полнат “батериите”.

Повеќе

Новогодишни патувања

Дочек на Новата Година на неверојатни дестинации за незаборавни моменти.

Повеќе

Индивидуални програми

Патувања и посети прилагодени на вашите индивидуални желби!

Повеќе

Празнични програми

Поминете ги празниците на незаборавни патувања низ светот!

Повеќе

Младински програми

Групни патувања и посети прилагодени на вашите желби!

Повеќе

Велнес и СПА

Направете пауза од секојдневните обврски и релаксирајте во Велнес и СПА центрите во регионот.

Повеќе

Меден месец

После најлудиот ден во животот, малку забава со сонце на најубавите и најромантични тропски дестинации.

Повеќе

Крстарења

Уживајте крстарејќи на луксузни бродови и посетувајќи атрактивни дестинации.

Повеќе

Интересни информации

Манастирот Острог - најпосетено светилиште во Црна Гора

Манастирот Острог во текот на целата година е најпосетено светилиште во Црна Гора, а после Христовиот гроб и Светата гора, ова е третото најпосетено светилиште во христијанскиот свет. 

Прочитај повеќе...

Дубровник - еден од најубавите градови во светот

Дубровник е еден од најубавите градови во светот. Додаден на листата на УНЕСКО за Светско културно наследство, градот е примамлива дестинација за сите познати личности од светот. 

Прочитај повеќе...

10 факти за Истанбул

Ова е еднинствениот град кој поврзува 2 континенти, град на спротивности и на извонредни традиционални вредности.

Прочитај повеќе...

Top