8-ми МАРТ во ВРЊАЧКА БАЊА


Ден 1.              БИТОЛА – ВРЊАЧКА  БАЊА

09.03.2018      Состанок на групата пред спортската сала во 07.00 часот. Поаѓање за Врњачка Бања. После преминувањето на границата и царинските формалности, патувањето продолжува со попатни одмори. Пристигнување во Врњачка Бања во пладневните часови. Сместување во хотел. Слободно време за лични активности. Вечера со музичка програма и забава.  Ноќевање.

 

Ден 2.             ВРЊАЧКА БАЊА

10.03.2018      Појадок. Слободно време за лични активности и уживање во базените и термалните води. Слободно време за лични активности и уживање во базените или можност за посета на манастирот Жича (факултативно). Вечера со музика и забава. Ноќевање.

 

Ден 3.             ВРЊАЧКА БАЊА - БИТОЛА

11.03.2018      Појадок. Прошетки низ Врњачка бања. Слободно предпладне. Заминување за Македонија. Патување со попатни одмори. Пристигнување во Битола во вечерните часови. 

ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ за УПЛАТА до 15.02.2018: 109 € / 6760 денари

ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ: 119 € / 7380 денари

 

Во цената на аранжманот е вклучено:

  • Превоз на дадената релација
  • Хотелско сместување на база 2 полупансиони (појадок и вечера) во хотел со 4*
  • СВЕЧАНА ВЕЧЕРА СО МУЗИКА И ЗАБАВА
  • Користење на Спа - Аква центарот (базен, сауна)
  • Организација и водство од страна на агенцијатa

Во цената на аранжманот не е вклучено:

  • Патувачко осигурување (150,оо ден).
  • Останати неспоменати услуги

НАПОМЕНИ:

  • За реализација на овај аранжман потребен е минимум од 40 патници
  • Краен рок за пријавување: 15.02.2018год
  • За овој аранжман важат општите услови на патување на Т.А. "АНА ТУРС ИНТ" Битола
Top