Скијање во Словенија


Што е ново во 2018 година, а тоа е скијање на најпознатите ски центри во Словенија и Австрија

КРВАВЕЦ, ВОГЛА, КРАЊСКА ГОРА и АРНОЛДСТЕЈН во Австрија

6 дена откривањето на најдобрите ски области со сместување во хотел, полу пансион, трансфер до ски центрите и skipass вклучен за сите денови! Широк спектар на познати ски центри во една недела е уникатно искуство и доживување што не смеете да го пропуштите.

Термини: 17  и 23 Февруари 2018

Програма:

Ден 1.                   17.02.2018           Битола – Скопје – Блед, Словенија

Состанок на групата кај договорното место за поаѓање кон Словенија во 15.00. Патување кон Скопје и граничниот премин Табановце. Патување со попатни одмори и гранични формалности преку Србија и Хрватска.

Ден 2.                   18.02.2018

Пристигнување околу 09:00 часот во хотел. Сместување во хотел. Заминување за уживање во белите спортови на еден од познатите ски центри или слободно време за лични активности. Вечера. Ноќевање.

Ден 3 - 6.             19.02.2018 – 22.02.2018

По појадокот, заминување кон  Ски центрите.

Враќање во хотел. Вечера. Ноќевање.

Ден 7.                   23.02.2018           Словенија - Македонија

Појадок. Користење на некој од ски центрите. Заминување кон Македонија во 18.00 часот. Патување со попатни одмори преку  Хрватска и Србија.

Ден 8.                   24.02.2018           Македонија

Пристигнување во Македонија во попладневни часови.

ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ: 449

ПОПУСТИ:

 • Трет возрасен има попуст од 10%
 • Деца до 06 год плаќаат само превоз – 100 €
 • Деца од 6-15 години плаќаат – 229 €

ЦЕНАТА ВКЛУЧУВА:

 1. Автобуски превоз на дадените релации според програмата со високо туристички автобус
 2. Сместување во хотел со 3+*  6 дена  5 полу пансиони
 3. Ски карта за сите денови и за наведените ски центри
 4. Бесплатен СКИ-БУС за скијање на Вогел и Крвавец со поаѓање од пред самиот  хотел
 5. 20 % попуст за користење на базенот во велнес центарот Жива во центарот на Блед
 6. Организација и водство на патувањето

ЦЕНАТА НЕ ВКЛУЧУВА:

 • Туристичка такса  1,5 € на ден (плаќање на рецепција)
 • Задолжително патувачко осигурување (300 денари)

 

Галерија


Top