НОВА ГОДИНА НА КОПАОНИК


Копаоник -  познат како "Покривот на Србија", е најголемиот планински масив во Србија и број еден зимска туристичка дестинација. Планината Копаоник особено привлечна ја прават препознатливиот предел со дебели зимзелени шуми. Копаоник е планина за забава на снег, но исто така и провод за оние кои што не се склони кон зимските спортови. Дел од луѓето го поминуваат времето на ноќните ски стази додека останатите уживаат да се напијат пијалок во топлите места наоколу.

На самата планина сместено е скијалиште со повеќе од 55 км алпски стази и 18 км нордиски. Копаоник поседува скијачки стази погодни за почетници и за професионални скијачи. 

Копаоник претставува разновидно природно богатство во Централна Србија, кое се протега на 2756 км², со должина околу 82,7 км и околу 63 км ширина, а до него се стигнува со добро поврзаните регионални и главни патишта.

          30.12.2018         

Состанок на групата од пред Холидеј Ин во 08:00 часот. Поаѓање кон Kопаоник, пристигнување во Брзече-Копаоник, сместување во Хотелот. Ручек. Слободно време за индивидуални активности. Вечера. Ноќевање.

31.12.2018

Појадок. По појадокот заминување кон скијачките центри на Копаоник и запознавање со нивните убавини, Слободно време за индивидуални активности. Припрема за најлудата ноќ. Свечена вечера  со музика и забава до раните утрински часови. Ноќевање

01.01.2019                                                                                                                          

Појадок. Индивидуална прошетка во Брзече, за љубителите на белиот спорт  и можност за факултативна посета на скијачките центри. Ручек во хотелот. Реприза на 31.12 со Свечена вечера и музика. Ноќевање

02.01.2019    

Појадок. По појадокот заминување за Македонија. Во вечерните часови пристигнување во Скопје

 

ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ ИЗНЕСУВА: 180 €

 

Термин 

30.12-02.01.2019

Промо цена:

 150€   до   05.09.2018

Ран Букинг:

 160€   до   20.11.2018

Регуларна цена:

180 €

 

ВО ЦЕНАТА НА АРАЖМАНОТ Е ВКЛУЧЕНО:

 • Сместување во www.kopapartmani.co.rs 
 • Превоз со високотуристички автобус
 • Oрганизација и водство на патувањето
 • 3 полни пансиони  со 2 свечени вечери  со музика
 • Туристичка такса за возрасни и деца. 
 • Трансфер со шател бус до скијачките центри на Копаоник на 31.12.2017 

 

ВО ЦЕНАТА НА АРАЖМАНОТ НЕ Е ВКЛУЧЕНО:

 •  Индивидуални екскурзии и дополнителни индивидуални барања и трошоци
 • Трансфер со шател бус до скијачките центри на Копаоник на 01.01.2019  со доплата од  3 еур.
 •  Услуга полу пансион плус ден со доплата од 25.5 еур со предходна резервација во агенција
 •  Патничко осигурување – 5 €
 • Деца од 3 до 9 години плаќаат 135 € ги користат сите услуги плус ден 15 еур
 • За сопствен превоз се одбива 10 €  и туристичка такса  плаќаат на лице место.
 • Доплата за превоз од Битола, Прилеп, Кавадарци доплата 15 еур.
Top