СПА викенд во INTERHOTEL 4* Сандански


Интерхотел Сандански се наоѓа во градот Сандански, во подножјето на Пирин планина, 160 километри јужно од Софија. Регионот е познат по својата клима и минералните извори - има над 80 извори со температура  од 42° - 81°С и различно ниво на минерализација и хемиско соединение.

Минералните води  имаат силен ефект врз лекувањето на голем број на заболувања и затоа го носи епитетот “Бисерот на бугарската балнеологија".

ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ:

 


периоди
 


капацитет
 

01.04-31.05.2017; 01.09.2017-07.01.2018
 

01.02-31.03.2017; 01.06-31.08.2017;
08.01.2017 - 31.01.2017

петок и сабота

недела - четврток

петок и сабота

недела - четврток

сместување / услуга

во соба

BB

HB

BB

HB

BB

HB

BB

HB

 DBL стандард+

2+1+1

69

87

59

77

65

83

54

73

 SGL стандард+

1+0

54

64

47

56

52

61

44

54

 DBL лукс

2+1+1

79

97

67

85

77

95

64

83

 SGL лукс

1+0

62

72

53

62

60

70

50

60

 STD стандард

2+1+1

116

134

98

116

100

118

90

108

 APP лукс

2+1+1

130

150

110

128

116

134

104

122

 APP фамилијарен

2+1+1

176

194

150

170

160

180

140

159

 дополнително легло возрасен

 

23

32

23

32

23

32

23

32

 доп. легло дете 12-15,99 г

 

20

28

20

28

20

28

20

28

 редовно легло - дете 4-11,99

 

21

28

21

28

21

28

21

28

 доп. легло - дете 4-11,99

 

10

17

10

17

10

17

10

17

 дете до 3,99 г

 

0

0

0

0

0

0

0

0

 

*Цените НЕ ВАЖАТ за национални, верски празници, семинари, конгреси
*Цените се во € се плаќа во денари 1 € = 62,00 мкд

 


 7+ ноќевања / цените се по СОБА на ден

сместување

капацитет

01.04.2017-31.05.2017
01.09.2017-07.01.2017
 

01.02.2017-31.03.2017
01.06.2017-31.08.2017
08.01.2017-31.01.2017

BB

HB

BB

HB

 DBL стандард

2ADL+1CHD

55

73

51

69

 SGL стандард

1ADL

45

53

42

52

DBL лукс

2ADL+1CHD

64

81

62

80

 SGL лукс

1ADL

50

60

48

56

 STD стандард

2ADL+2CHD

92

110

83

101

 APP лукс

2ADL+1CHD

104

122

95

113

 APP фамилијарен

2ADL+2CHD

141

159

131

150

 дополнително легло во STD/APP- возрасен

 

23

32

23

32

 редовно легло - дете 4-11,99

 

20

27

20

27

 дополнително легло - дете 4-11,99 во соба

 

10

18

10

18

 дете до 3,99 г

 

0

0

0

0

 

*Цените НЕ ВАЖАТ за национални, верски празници, семинари, конгреси
*Цените се во € се плаќа во денари 1 € = 62,00 мкд

 

Во цената Е вклучено:

- Нокевање со појадок (шведска маса) или полупансион (појадок и вечера)

- Затворен базен со минерална вода 33˚С полуолимписки димензии

- Отворен базен со минерална вода 33˚С

- Отворен термален базен со минерална вода 38˚С

- Џакузи на отворено со минерална вода

- Лежалки и крпа на базените

- Сауна

- бања

- Фитнес

- интернет

- Паркинг

- Сеф на рецепција

- Детско катче

- Туристичка такса 

Top