logo
This is Photoshop's version of Lorem Ipsum. Proin gravida nibh vel velit auctor aliquet. Aenean sollicitudin, lorem quis bibendum auctornisi elit consequat
Последни новости
+387648592568
info@anatours.com.mk

СЛЕДЕТЕ НЕ:

+389 47 203 580
Top
 

Крстарење Источен Медитеран

Amazing Tour

Крстарење Источен Медитеран

650евра по лице

COSTA DELIZIOSA – ИСТОЧЕН МЕДИТЕРАН

Поаѓања од ДУБРОВНИК Секоја Сабота

од 01.Јуни до 05 Октомври 2019.

 

Програма:

Ден Пристаниште Пристигнување Испловување
1 Дубровник , Хрватска 14:00
2 Венеција, Италија 09:00 17:00
3 Бари, Италија 14:00 20:00
4 Крф, Грција 09:00 14:00
5 Санторини, Грција 12:30 20:30
6 Миконос, Грција 06:30 17:00
7 На отворено море
8 Дубровник, Хрватска 08:00

Ц Е Н И по лице

Денови ВНАТРЕШНА

КАБИНА

ПРОЗОРСКА

КАБИНА

БАЛКОНСКА

КАБИНА

01 Јуни 529 € 729 € 829 €
08 Јуни 529 € 729 € 829 €
15 Јуни 599 € 799 € 899 €
22 Jуни 599 € 799 € 899 €
29 Јуни 599 € 799 € 909 €
06 Jули 669 € 869 € 979 €
13 Jули 669 € 869 € 979 €
20 Jули 749 € 949 € 1049 €
27 Jули 789 € 989 € 1099 €
03 Август 889 € 1089 € 1199 €
10 Aвгуст 999 € 1199 € 1309 €
17 Aвгуст 899 € 1099 € 1199 €
24 Aвгуст 799 € 1009 € 1099 €
31 Aвгуст 699 € 909 € 999 €
07 Септ 669 € 879 € 969 €
14 Септ 599 € 819 € 899 €
21 Септ 549 € 759 € 869 €
28 Септ 499 € 729 € 829 €
05 Окт 499 € 729 € 829 €

ВО ЦЕНАТА НА КРСТАРЕЊЕТО Е ВКЛУЧЕНО:

Крстарење по програмата, сместување во избраната категорија на кабини, проширен полн пансион (појадок, ручек, вечера, ужина), Капетанска вечера, сите забавни програми и анимации, претстави во театар, влез во казино и дискотека, спортски активности, употреба на фитнес центарот и опрема, користење на базен, џакузи, лежалки….

ВО ЦЕНАТА НА КРСТАРЕЊЕТО НЕ Е ВКЛУЧЕНО: 

Пристанишни такси (150€), факултативните излети, лична потрошувачка (алкохолни и сите други видови на пијалоци кои ги порачувате во баровите/ресторанот), услуга на перење на облека, здраствени третмани и третмани за убавина, услуги на фризерскиот салон, телефонски разговори, полиса за здраствено осигурување и бакшиши кои се плаќаат на бродот. 

ЦЕНА НА ПОВРАТЕН ТРАНСФЕР: Македонија – Дубровник – Македонија  – 100 € по лице

13 Days
12+ Години
 • Дестинација
 • Збирно место
  Main Street / Financial District
 • Тргнување
  Please arrive by 10:15 AM for a prompt departure at 10:30 AM.
 • Враќање
  Approximately 6:00 PM.
 • Додатни информации
  Casual, comfortable athletic clothing, hiking shoes, hat and light jacket.
 • Вклучено
  Крстарење Источен Медитеран
  TV
  Клима
  Водич
 • Не е вклучено
  Вечера
  Превоз
  Појадок
  Организација и водство на патувањето
  Факултативните излети и посети
  Патувачко осигурување
  Туристичка такса
  Паркинг
1
Day 1: Departure
2
Day 2: Adventure Beggins
3
Day 3: Historical Tour
4
Day 3: City Tour
5
Day 5: Return

НАПИШИ КОМЕНТАР

Accomodation
Destination
Meals
Overall
Transport
Value For Money

ADDITIONAL INFO

This is Photoshop's version  of Lorem Ipsum. Proin gravida nibh vel velit auctor aliqueenean sollicitudin, lorem quis bibendum auctor, nisi elit consequat ipsum, nec sagittis sem nibh id elit. vulputate cursus a sit amet mauris. Morbi accumsan ipsum velit. Nam nec tellus a odio tincidunt auctor a ornare odio. Sed non  mauris vitae erat consequat auctor eu in elit. Class aptent taciti sociosqu ad litora torquent per conubia nostra, per inceptos himenaeos. Mauris in erat justo. Nullam ac urna eu felis dapibus condimentum sit amet a augue. Sed non neque elit. Sed ut imperdiet nisi. Proin condimentum fermentum nuam pharetra, erat sed fermentum feugiat velit mauris egestas quam, ut aliquam massa nisl quis neque. Suspendisse in orci enim.This is Photoshop's version  of Lorem Ipsum. Proin gravida nibh vel velit auctor aliquet. Aenean sollicitudin, lorem quis bibendum auctor, nisi elit consequat ipsum, nec sagittis sem nibh id elit.
Nullam ac urna eu felis dapibus condimentum sit amet a augue. Sed non neque elit. Sed ut imperdiet nisi. Proin condimentum fermentum nuam pharetra, erat sed fermentum feugiat velit mauris egestas quam, ut aliquam massa nisl quis neque. Suspendisse in orci enim.This is Photoshop's version  of Lorem Ipsum. Proin gravida nibh vel velit auctor aliquet.
This is Photoshop's version  of Lorem Ipsum. Proin gravida nibh vel velit auctor aliqueenean sollicitudin, lorem quis bibendum auctor, nisi elit consequat ipsum, nec sagittis sem nibh id elit. vulputate cursus a sit amet mauris. Morbi accumsan ipsum velit. Nam nec tellus a odio tincidunt auctor a ornare odio. Sed non  mauris vitae erat consequat auctor eu in elit.    
You don't have permission to register