logo
This is Photoshop's version of Lorem Ipsum. Proin gravida nibh vel velit auctor aliquet. Aenean sollicitudin, lorem quis bibendum auctornisi elit consequat
Последни новости
+387648592568
info@anatours.com.mk

СЛЕДЕТЕ НЕ:

+389 47 203 580
Top
 

Хотел SITHONIA VILLAGE

Amazing Tour

Хотел SITHONIA VILLAGE

20евра по лице

 

ИНФОРМАЦИИ ЗА ХОТЕЛ

ГЕРАКИНИ

Геракини е едно од најстарите туристички дестинации на Халкидики. Се наоѓа на почетокот на вториот крак – Ситонија, Самото место Геракини нуди можност за прекрасен релаксирачки одмор. Песочните плажи, кристално чистото море на топлиот Егеј и боровите шуми кои ја прекриваат планината Холомонтас, ги задоволуваат сите услови за прекрасен одмор. Прекрасните плажи  идеалната клима, трудољубивоста на локалните жители го прават ова место одлично за одмор.

 

HOTEL SITHONIA VILLAGE

Хотелот се наоѓа во Геракини , во пријатно опкружување со зеленило, оддалечен на само 2минути од прекрасната плажа. Составен е од  бунгалови на два ката кои се комплетно реновирани во 2018 година. Самите гости имаат можност да одберат приземје или да бидат сместени на кат.

 

Супериор двокреветна соба (1/2+1) се состои од еден брачен (или два еднинечни кревети) и еден додатен кревет опремени со бања, фен, балкон, Тв, клима (вклучена во цената).

 

Супериор двокреветна соба (1/2+2) се состои од еден брачен (или два еднинечни кревети) и кревети на спрат во една просторија, опремени со бања, фен, балкон, Тв, клима (вклучена во цената).

 

Хотелот располага со сопствена плажа опремена со лежалки и чадори (ограничен број). Чадорите се подигаат од рецепција со депозит од 10 еур

 

Паркинг – бесплатно ( во зависност од Чистење на собите- секој ден

 

Промена на постелнина и пешкири – на ротација (за аранжман од 7 ноќи) на 3 дена

Ц Е Н О В Н И К
Цена по  СОБА  за

8 дена 7 полупансиони (појадок/вечера)

Термини на поаѓање Двокреветна Трокреветна Четирикреветна
25.05.2019 170 € 190 € 205 €
01.06.2019 210 € 225 € 240 €
08.06.2019 265 € 280 € 295 €
15.06.2019 410 € 522 € 545 €
22.06.2019 495 € 620 € 649 €
29.06.2019 495 € 620 € 649 €
06.07.2019 495 € 620 € 649 €
13.07.2019 500 € 625 € 659 €
20.07.2019 500 € 625 € 659 €
27.07.2019 500 € 625 € 659 €
03.08.2019 500 € 625 € 659 €
10.08.2019 500 € 625 € 659 €
17.08.2019 500 € 625 € 659 €
24.08.2019 470 € 590 € 620 €
31.08.2019 470 € 590 € 620 €
07.09.2019 470 € 590 € 620 €
14.09.2019 285 € 350 € 385 €
21.09.2019 285 € 350 € 385 €
28.09.2019 200 € 250 € 300 €

Цените се дадени по соба во евра, плаќањето е исклучиво во денари (1 еур = 62,00 мкд.)

 

 

НАПОМЕНА:

 • Цените се дадени по соба за 7 ноќевања на база полупансион (појадок и вечера – шведска маса)
 • Доплата за туристичка такса – 1.5€ по соба на ден. Се наплаќа на рецепцијата на хотелот при пријавување.

 

ОПШТИ УСЛОВИ:

 • За резервација задолжително уплата аванс 40% од вкупниот износ, целосна доплата 15 дена пред патување;
 • За резервации направени на EARLY BOOKING, целосна уплата до наведениот датум;
 • Задолжително здравствено и патувачко осигурување 240 мкд (за лица до 65 години) за пакет аранжман од 7 ноќевања;
 • Во собите е дозволено сместување на лица согласно со бројот на легла, т.е. исклучиво на лицата кои се наведени во ваучерот издаден од страна на агенцијата. Во случај на сместување на повеќе лица од дозволеното, агенцијата или локалниот партнер на истата го задржуваат правото да не ги примат лицата кои не се наведени во ваучерот или за истите да побараат соодветен финансиски надомест.
 • Сопствениците на објектите го задржуваат правото при евентуално направена – причинета штета да извршат наплата за истата од клиентите кои се сместени во моментот.
 • За хигиената во собите за време на престојот се грижат самите гости, сите настанати штети за време на престојот се на товар на патниците!
 • Агенцијата организира превоз со придружник-пратител на групата, до место кое е најпогодно за застанување и паркирање на автобусот
 • За ова патување потребен е валиден биометриски пасош (минимум важност 90 дена од денот на враќање во државата) и бел лист (виза не е потребна); не се потребни посебни вакцини.
 • За овој аранжман важат општите услови на патување на Ана Турс Интернационал и СКТМ побарајте ги во агенцијата.
 • АНА ТУРС не може да гарантира стабилност, брзина или коректност на интернет врската во кој – било објект од целата понуда.
 • Патниците се должни да се јават во агенцијата неколку дена пред поаѓање да се информираат за времето на поаѓање
 • Агенцијата го задржува правото да објави дел од слободните (непродадени) капацитети на Last Minute понуда, претходно направените и потврдени резервации нема да подлежат на какви било промени во цената.
 • За уплатени два аранжмани 7+7 ноќи добивате 7% попсут на терминот со пониска цена, овој попуст не е валиден за резервации направени по цена со Early booking попуст или било кој друг тип на попуст.

 

ПРОГРАМА ЗА ПАТУВАЊЕ:

 • Состанок на групата 30 мин пред поаѓање на пред наведените места на поѓање.
 • Пристигнување и сместување во одбраните капацитети
 • Денови на престој 8 дена 7 ноќевања со појадок и вечера ( услугата првиот ден започнува со вечера а последниот ден завршува со појадок)
 • Последниот ден собите се напуштаат во договорено време (наведено во куќен ред00 часот)
 • Попладневните часови поаѓање за Македонија

 

ОРГАНИЗИРАН АВТОБУСКИ ПРЕВОЗ:

 

Време на поаѓање и цена на превоз од Скопје до Халкидики (секоја сабота):

03:30 h Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес  40€ по лице

04:00 h Скопје (Дрводекор) 35€ по лице

04:30 h Велес (бензинска мотел Македонија) 35€ по лице

05:00 h Неготинп (бензинска Неготино)  35€ по лице

05:00 h Струмица (бензинска Макпетрол нов кружен тек) – Трансфер до Удово 40€ по лице

05:40 h Удово (бензинска Удово)  35€ по лице

06:00 h Граничен премин (бензинска Шимов)  35€ по лице

За деца (до 12 години) 25€ 

 

Време на поаѓање и цена за превоз од Битола за Халкидики:

04:00 h Битола (Пред спортска Сала)  35€ по лице

03:15 h Прилеп (бензинска пумпа Салида) -Трансфер до Битола 35 по лице

02.15 h Струга (Хотел Дрим)-Трансфер до Битола  35€ по лице

02:45 h Кичево (бензинска Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола  35€ по лице

02:30 h Охрид (бензинска Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битoла  35€ по лице

03.15 h Ресен (спроти автoбуска станица) 35€ по лице

За деца (до 12 години) 25€ 

 

 • Релациите наведени како трансфер се реализираат со патнички возила или комбe.
 • Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да минува автобус.
 • Минимум 1 ден пред поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција заради потврда на времето и локацијата
 • Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 мин пред поаѓањето
 • Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.
8 дена / 7 ноќевања
 • Дестинација
 • Збирно место
  Комплекс Безистен
 • Тргнување
  06:00 часот
 • Враќање
  14:00 часот
 • Вклучено
  Хотел SITHONIA VILLAGE
  Појадок
  Организација и водство на патувањето
  TV
  Клима
  Водич
 • Не е вклучено
  Вечера
  Превоз
  Факултативните излети и посети
  Патувачко осигурување
  Туристичка такса
1
Day 1: Поаѓање
2
Day 2:
3
Day 3:
4
Day 3:
5
Day 5:
6
Day 6
7
Day 7: Враќање

TOUR LOCATION

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Cras sollicitudin, tellus vitae condimentum egestas, libero dolor auctor tellus, eu consectetur neque elit quis nunc. Cras elementum pretium est.

History of the City

This is Photoshop's version  of Lorem Ipsum. Proin gravida nibh vel velit auctor aliqueenean sollicitudin, lorem quis bibendum auctor, nisi elit consequat ipsum, nec sagittis sem nibh id elit. vulputate cursus a sit amet mauris. Morbi accumsan ipsum velit. Nam nec tellus a odio tincidunt auctor a ornare odio. Sed non  mauris vitae erat consequat auctor eu in elit. Class aptent taciti sociosqu ad litora torquent per conubia nostra, per inceptos himenaeos. Mauris in erat justo. Nullam ac urna eu felis dapibus condimentum sit amet a augue. Sed non neque elit. Sed ut imperdiet nisi. Proin condimentum fermentum nuam pharetra, erat sed fermentum feugiat velit mauris egestas quam, ut aliquam massa nisl quis neque. Suspendisse in orci enim.This is Photoshop's version  of Lorem Ipsum. Proin gravida nibh vel velit auctor aliquet. Aenean sollicitudin, lorem quis bibendum auctor, nisi elit consequat ipsum, nec sagittis sem nibh id elit. Duis sed odio sit amet nibh vulputate cursus a sit amet mauris. Morbi accumsan ipsum velit. Nam nec tellus a odio tincidunt auctor a ornare odio.
Sad naeos, mauris in erat justo. Nullam ac urna eu felis dapibus condimentum sit amet a augue. Sed non neque elit. Sed ut imperdiet nisi. Proin condimentum fermentum nunc. Etiam pharetra, erat sed fermentum feugiat, velit mauris egestas quam, ut aliquam massa nisl quis neque. Suspendisse in orci enim.  Suspendisse in orci enim. Sed non  mauris vitae erat consequat auctor eu in elit. Class aptent taciti sociosqu ad litora torquent per conubia nostra, per inceptos himenaeos. Mauris in erat justo. Nullam ac urna eu felis dapibus condimentum sit amet a augue. Sed non neque elit. Sed ut imperdiet nisi. Proin condimentum fermentum nunc. Etiam pharetra, erat sed fermentum feugiat, velit mauris egestas quam, ut aliquam massa nisl quis neque. Suspendisse in orci enim. Sed non  mauris vitae erat consequat auctor eu in elit. Class aptent taciti sociosqu ad litora torquent per conubia nostra, per inceptos himenaeos. Mauris in erat justo. Nullam ac urna eu felis dapibus condimentum sit amet a augue. Sed non neque elit. Sed ut imperdiet nisi. Proin condimentum fermentum nunc. Etiam pharetra, erat sed fermentum feugiat, velit mauris egestas quam, ut aliquam massa nisl quis neque. Suspendisse in orci enim.

НАПИШИ КОМЕНТАР

Accomodation
Destination
Meals
Overall
Transport
Value For Money

ADDITIONAL INFO

This is Photoshop's version  of Lorem Ipsum. Proin gravida nibh vel velit auctor aliqueenean sollicitudin, lorem quis bibendum auctor, nisi elit consequat ipsum, nec sagittis sem nibh id elit. vulputate cursus a sit amet mauris. Morbi accumsan ipsum velit. Nam nec tellus a odio tincidunt auctor a ornare odio. Sed non  mauris vitae erat consequat auctor eu in elit. Class aptent taciti sociosqu ad litora torquent per conubia nostra, per inceptos himenaeos. Mauris in erat justo. Nullam ac urna eu felis dapibus condimentum sit amet a augue. Sed non neque elit. Sed ut imperdiet nisi. Proin condimentum fermentum nuam pharetra, erat sed fermentum feugiat velit mauris egestas quam, ut aliquam massa nisl quis neque. Suspendisse in orci enim.This is Photoshop's version  of Lorem Ipsum. Proin gravida nibh vel velit auctor aliquet. Aenean sollicitudin, lorem quis bibendum auctor, nisi elit consequat ipsum, nec sagittis sem nibh id elit.
Nullam ac urna eu felis dapibus condimentum sit amet a augue. Sed non neque elit. Sed ut imperdiet nisi. Proin condimentum fermentum nuam pharetra, erat sed fermentum feugiat velit mauris egestas quam, ut aliquam massa nisl quis neque. Suspendisse in orci enim.This is Photoshop's version  of Lorem Ipsum. Proin gravida nibh vel velit auctor aliquet.
This is Photoshop's version  of Lorem Ipsum. Proin gravida nibh vel velit auctor aliqueenean sollicitudin, lorem quis bibendum auctor, nisi elit consequat ipsum, nec sagittis sem nibh id elit. vulputate cursus a sit amet mauris. Morbi accumsan ipsum velit. Nam nec tellus a odio tincidunt auctor a ornare odio. Sed non  mauris vitae erat consequat auctor eu in elit.    
You don't have permission to register