СЛЕДЕТЕ НЕ:

+389 47 203 580
Top
 

КРФ

Наскоро од 15-ти Јуни, Грција ги отвора границите за турсити. Една од најубавите дестинации, а воедно и најбезбедната, која нема ниту еден случај на Covid 19 и ниту еден смртен случај е островот Крф. Уживјате и одмарајте на најубавите плажи.
Грција

Ionian Eye Studios 269евра 229евра

Ви посакуваме добредојдовте на Крф познат како Керкира на грчки, островот каде прекрасната Клеопатра, Кралицата на Египет и нејзиниот љубовник Марк Антони се одмараа за време на војната против Октавијан Цезар. На овој остров доаѓа и прекрасната Принцеза Елизабета,  попозната како ,,Сиси,,  која од Австрија  избега од строгиот протокол на Австриската Монархија и го помина останатиот дел од својот живот. Крф е омилена  дестинација на многу Кралеви, Кралици, Благородиници и Претседатели на Држави и на преку два милиони туристи кои секоја година летуваат на островот. Покрај големите природни убавини и…
8 дена/ 7 ноќевања
ЛЕПТОКАРИЈА Лептокарија се наоѓа на најубавиот дел на брегот, во подножјето на Олимп. Местото им нуди на своите гости од сите генерации добри услови за пријатен годишен одмор. Плажата е песочна, широка и убаво уредена. Водата е кристално чиста и идеална за пливање и релаксација. Шеталиштето покрај брегот, пешачката зона и паркот го надополнуваат овој амбиент со многубројните таверни, кафичи, продавници и маркети. Лептокарија исто така нуди многу содржини за најмалите и забавни паркови. Дозволете си одмор каде ќе уживате во прекрасниот залез на сонцето и звукот на брановите… Информации…
error: Content is protected !!