СЛЕДЕТЕ НЕ:

+389 47 203 580
Top
 

Блед

Блед

639евра по лице

ЦЕНАТА ВКЛУЧУВА:

 • Автобуски превоз на дадените релации според програмата со високо туристички автобус
 • Сместување во хотел со 3+* 8 дена  7 полу пансиони
 • Ски карта за сите денови и за наведените ски центри
 • Бесплатен СКИ-БУС за скијање на Крвавец или Крањска Гора со поаѓање од пред самиот  хотел
 • 20 % попуст за користење на базенот во велнес центарот Жива во центарот на Блед
 • Организација и водство на патувањето

ЦЕНАТА НЕ ВКЛУЧУВА:

 • Туристичка такса 3,13 € на ден по лице по ноќ (плаќање на рецепција)
 • Задолжително патувачко осигурување(350 денари)

 ПОПУСТИ:

 • Трет возрасен има попуст од 10%
 • Деца до 06 год плаќаат само превоз – 100 € ( без ски пасс)
 • Деца од 6-15 години плаќаат – 269 €
 • 15% попуст во центарот за масажа во хотел

ОТКАЖУВАЊЕ:

 • 15-10 пред поаѓање = 50% од вкупната цена на аранжманот
 • 10-0 денови = 100% од вкупната цена на аранжманот
8 дена / 7 ноќевања
 • Збирно место
  Комплекс Безистен
 • Тргнување
  15:00
1
Ден 1. Битола – Прилеп – Велес - Скопје –Словенија
Состанок на групата кај договорното место за поаѓање кон Словенија во 15.00. Патување кон Скопје и граничниот премин Табановце. Патување со попатни одмори и гранични формалности преку Србија и  Хрватска.
2
Ден 2.
Пристигнување околу 09:00 часот во хотел. Сместување во хотел. Заминување за уживање во белите спортови на еден од познатите ски центри или слободно време за лични активности. Вечера. Ноќевање.
3
Ден 3 - 8.
По појадокот, заминување кон  Ски центрите. Враќање во хотел. Вечера. Ноќевање.
4
Ден 9. Словенија - Македонија
Појадок. Користење на некој од ски центрите. Заминување кон Македонија во 18.00 часот. Патување со попатни одмори преку  Хрватска и Србија.
5
Ден 10. Македонија
Пристигнување во Македонија во попладневни часови.
ТЕРМИНИ
10 Јан 17 Јан 24 Јан 31 Јан 08 Фев 15 Фев 22 Феб 29 Феб
По лице за сместување во      1/2 ; 1/3 675 675 659 659 649 649 649 639
  Деца од 6 – 12 год   289 289 269 269
error: Content is protected !!