СЛЕДЕТЕ НЕ:

+389 47 203 580
Top
 

Виена – ЕП 2020

Виена – ЕП 2020

355евра 339евра по лице

Без разлика дали сте љубител на уметноста, гастрономските задоволства, забавата, шопингот, спортот или едноставно сте љубопитни – Ве водиме во еден од најубавите градови во Европа, не само поради своето царско минато, туку и заради неговите мултиетнички влијанија што го прават различен од сите останати градови, каде што ќе дадеме поддршка на нашите шампиони во ракомет.

Виена денес е модерна туристичка метропола на бреговите на прекрасната сина река Дунав со видлива намера да го шармира секој посетител со убавината на палатите и парковите Империјал Хофбург и Шонбран, богатите уметнички колекции и музичко наследство, како и можност за  одличен шопинг и трошење на време во многу ресторани со многу пиво и локално вино. Виена е исто така град каде што живееле и работеле Гете, Фројд, Бетовен, Ајнштајн, Моцарт и многу други.

Во Виена, всушност, сè е посебно, од убавината на нејзината панорама до вкусот на колачите.

 

ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ ВКЛУЧУВА:

 • 4 НП во хотел со 3* супериор во Виена
 • блок билети за сите натпревари од група Б (дати:10.01.2020, 12.01.2020, 14.01.2020)
 •  организиран трансфер до/од спортскиот комплекс Wienner Stadhalle
 • Автобуски превоз на горенаведената релација
 • поаѓање од Битола, Прилеп, Кавадарци, Велес, Скопје, Куманово
 • организација, водство и реализација на аранжманот.

 

ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ НЕ ВКЛУЧУВА:

 • разглед на Виена со локален водич 10 € по лице (10.01.2020)
 • Посета на Братислава и разглед на градот со локален водич 20 € по лице
 • Факултативните излети и посети, влезниците при посета на културно-историските споменици,
 • патничко осигурување (150 ден по лице).

 

НАПОМЕНА:

 • За реализација на овој аранжман, потребен е минимум од 35 патници. Бројот на места е ограничен.
 • Односот на 1 € = 62,00 денари.
 • Во случај на недоволен број на патници агенцијата го задржува правото на откажување на аранжманот најкасно до 5 дена пред поаѓање.
 • Агенцијата го задржува правото на промена на редоследот на програмата.
 • За патувањето важат општите услови за патување на СКТМ и Ана Турс Интернационал
резервирај
6 дена
 • Дестинација
 • Збирно место
  Битола, Прилеп, Кавадарци, Велес, Скопје, Куманово
 • Тргнување
  09.01.2020
 • Враќање
  14.01.2020
 • Додатни информации
  339€ за целосна уплата до 01.12.2019
1
09.01.2020 Четврток - Битола-Скопје- Виена
Состанок на групата пред деловните простории на Ана турс во 16:00 часот. Патување преку Прилеп. Велес, Скопје. Поаѓање од Скопје во 19:30 часот. Ноќно патување, со попатни паузи за одмор и царински формалности, преку граничниот премин Табановце, Србија и Унгарија.
2
10.01.2020 Петок - Виена
Пристигнување во Виена во доцните попладневни часови. Сместување во хотел. Слободно време за одмор. Во договорено време поаѓање од хотелот со организиран превоз до спортскиот комплекс Wienner Stadhalle и следење на натпреварите Чешка – Австрија 18:15 ч. и Македонија – Украина 20:30 ч. Враќање во хотелот. Ноќевање.
3
11.01.2020 Сабота - Виена
Појадок. По појадокот факултативен панорамски разглед на Виена со локален водич: Плоштадот Рингштрасе, палатата Хофбург, Парламентот, Градската куќа (Ратхаус), Виенската опера, Универзитетот, комплексот Хундертвасер, дворецот Белведере, забавниот парк Пратер градскиот парк… или  време за индивидуални разгледи на градот. Ноќевање.
4
12.01.2020 Недела - Виена
Појадок. По појадокот слободно време за индивидуални активности. Попладнето поаѓање со организиран превоз до спортскиот комплекс Wienner Stadhalle и следење на натпреварите Чешка – Македонија 16:00 ч.  и Австрија – Украина 18:15 ч. По натпреварите органзирана прослава во локален бар. Превоз до хотелот. Ноќевање.
5
13.01.2020 Понеделник – Братислава - шопинг центар Парндорф
Појадок. По појадокот факултативен излет до Братислава, Р. Словачка. Панорамски разглед со локален водич: Националниот театар, палатата Примата, Стариот град, палатата Палфи, Михалска порта, Црквата Св. Тројца, Сината Црква, Старата градска општина, Претседателската палата, концертната сала Редута, Катедралата Св. Мартин, плоштадот Хлавно… Слободно време за индивидуални активности. Поаѓање од Братислава во договореното време со попатна посета на шопинг центарот (аутлет) „Парндорф“, слободно време за шопинг… пристигнување во Виена во вечерните часови. Ноќевање.
6
14.01.2020 Вторник – Виена – Скопје - Битола
Појадок. По појадокот одјавување од хотелот. Организирана посета на некој од тргвските центри. Можност за шопинг. Во договорено време поаѓање кон спортскиот комплекс Wienner Stadhalle, следење на натпреварите Австрија - Македонија 18:15 ч. и Украина – Чешка 20:30 ч. По завршувањето на натпреварите поаѓање за Македонија. Ноќно возење со царински формалности и попатни паузи. Пристигнување наредниот ден во утринските часови.
  резервирај
error: Content is protected !!