СЛЕДЕТЕ НЕ:

+389 47 203 580
Top
 

Викенд со посета Воден, Солун и Метеори

Викенд со посета Воден, Солун и Метеори

по лице

ВИКЕНД ПОНУДА

ВОДЕН – СОЛУН – ПАРАЛИЈА – МЕТЕОРИ

Програма:

Ден 1. БИТОЛА- ВОДЕН – СОЛУН – ПАРАЛИЈА

Состанок на групата пред агенцијата во 05.00 часот. Попатна посета на Воден со разглед на водопадите. Заминување кон Солун. Разглед на градот со посета на Црквата на Свети Димитрија- заштитник на градот, Плоштадот Аристотелус, Белата Кула. Посета на шопинг центрите Космос, Икеа, Џaмбо и Лидл. Во попладневните часови заминување кон Паралиа. Сместување во хотел. Ноќевање.

Ден 2.  ПАРАЛИЈА – МЕТЕОРИ – БИТОЛА

Појадок. Заминување кон Метеори. Попатна посета на Црквата Света Петка во клисурата Темби. Патување до Метеори. Посета не еден од Манастирите. Слободно време. Заминување за посета на фабриката за икони и сувенири. Пауза за ручек.

Заминување кон Битола. Пристигнување во Битола во вечерните часови.

 

ЦЕНА ПО ЛИЦЕ

2.490,оо денари

Местата се ограничени

Во цената на  аранжманот е вклучено:

  • Автобуски превоз на дадената релација
  • Хотелско сместување на база ноќевање /појадок во хотел со 3* во Паралија
  • Организација и водство на патувањето

Услуги кои не се вклучени во цената:

  • Патничко осигурување 200 мкд
  • Вклучено
    Викенд со посета Воден, Солун и Метеори
1

TOUR LOCATION

НАПИШИ КОМЕНТАР

Accomodation
Destination
Meals
Overall
Transport
Value For Money

error: Content is protected !!