СЛЕДЕТЕ НЕ:

+389 47 203 580
Top
 

Денот на вљубените во Будва

Денот на вљубените во Будва

145евра 130евра по лице

Будва е најатрактивното место на Јадранскиот брег. Будва изобилува со долги песочни плажи со вкупна должина од 25км. Да ја дочекаме оваа година заљубени заедно на море во Будва, топла клима, весела и дружељубива атмосфера …


Цената на аранжманот е по ЛИЦЕ и вклучува:

 • Превоз со високо туристички автобус на наведената релација
 • 2 полупансиони ( појадок и романтични вечери во хотел со 5* на сама плажа и поглед на море
 • Пијалок за добредојде
 • Корпа со овошје на денот на пристигнување во соба
 • Шише вино по избор ( црно или бел0) за време на романтичната вечера
 • Рано пријавување и касно одјавување од хотелот
 • Организација, реализација и придружник на патувањето

Цената на аранжманот не вклучува:

 • Туристичка такса 3 евра по лице за двете ноќевања
 • Факултативна посета на Porto Montenegro, Тиват и Котор – 15 евра
 • Влезници по музеите и културно историските споменици
 • Задолжително патничко и здравствено осигурување

НАПОМЕНА:

 • За реализација на аранжманот е потребен минимум од 25 патници
 • Цената е изразена во €, плаќањето се врши исклучиво во денарска противвредност 1€ = 62,оо
 • За патувањето важат општите услови на патување на Т.А.,,АНА ТУРС ИНТЕРНАЦИОНАЛ,, – Битола и СКТМ.
4 дена
 • Дестинација
 • Збирно место
  Комплекс Безистен
 • Тргнување
  11.02.2021
 • Враќање
  14.02.2021
1
1 ден - 11.02.2021 ЧЕТВРТОК Битола - Прилеп - Велес - Скопје – Будва

Состанок на групата пред деловните простории на агенцијата во 22.00. Поаѓање за Црна Гора во 22.300часот. Заминување кон Прилеп , Велес, Скопје. Ноќно возење преку Косово и Албанија со кратки попатни паузи за одмор и царински формалности.

2
2 ден - 12.02.2021 ПЕТОК Будва

Попатна посета на Свети Стефан, луксузно летувалиште. Пристигнување во Будва околу пладне, можност за прошетка низ Будва. Сместување.

Вечерта  уживање во романтична вечера во хотелот.

3
3 ден - 13.02.2021 САБОТА Будва – Porto Montenegro, Тиват и Котор

Можност за факултативна посета на Porto Montenegro – една од најлуксузните марини на Јадранското море, Тиват. По разгледот на овој луксузен комплекс следува можност за индивидуални активности во Тиват. Од овде се упатуваме на прошетка низ Котор. Враќање во сместувањето.

Вечерта уживање во романтична вечера. Ноќевање.

4
4 ден - 14.02.2021 НЕДЕЛА Будва - Скопје- Велес - Прилеп - Битола

Појадок. Слободно време и во попладневните часови тргнуваме за Македонија.

Ноќно возење преку Албанија и Косово. Очекувано пристигнување во Скопје во утринските часови.

error: Content is protected !!