СЛЕДЕТЕ НЕ:

+389 47 203 580
Top
 

Копаоник Нова Година

Копаоник Нова Година

170евра 155евра по лице

Дочекајте ја Новата 2021 година во топол и пријатен амбиент во Апарт Хотел КОПАОНИК БРЗЕЧЕ,  со прекрасен поглед од најубавите пејсажи и снежните падини на КОПАОНИК…

2 полни пансиони ; 1 полупансион ; 2 Свечени вечери 31.12 и 01.01 

Термин 31.12.2020-03.01.2021   

  ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ ИЗНЕСУВА: 170 €

  Цена за ран букинг до 07.12.2020: 155€

  Регуларна цена: 170€

 • Дестинација
 • Збирно место
  пред деловните простории на агенцијата
 • Тргнување
  31.12.2020
 • Враќање
  03.01.2021
1
31.12.2020 Скопје-Копаоник
  Состанок на групата од пред Дрво Декор во 07:30 часот. Поаѓање кон Kопаоник со попатни паузи. Пристигнување во Брзече и сместување во хотелот. Слободно време за индивидуални активности како и подготовки за најлудата ноќ. Свечена вечера со музика и забава (согласно протоколите за Ковид 19 во Република Србија. Ноќевање.
 
2
01.01.2021 Копаоник
  • Појадок. По појадокот за љубителите на зимскиот спорт можност за опционална посета на скијачките центри каде се и многуте кафулиња, салаши и ресторани. Заминување кон Копаоник и запознавање со нивните убавини. Организиран превоз со шатл-бус до центарот на Копаоник.
 
  • Напомена:
 
  (Moжност за скијачите: превоз со гондола на оддалеченост од 300м од хотелот - Бела река која води до Мали Караман) Во договорено време со водичот, враќање во хотел. Ручек Краток одмор. Свечена вечера со музика и забава (согласно протоколите за Ковид 19 во Република Србија ). Ноќевање.
 
3
02.01.2021 Копаоник
  Појадок. По појадокот, Слободни активности или можност за опционална посета на скијачките центри и уживање во убавините на Копаоник со шатл бус. Враќање во хотел. Ручек. Слободно време. Вечера. Ноќевање.
 
4
03.01.2021 Копаоник-Скопје
  Појадок. По појадокот одјава од хотелот и заминување. Попатни паузи за одмор и царински формалности. Во вечерните часови пристигнување во Скопје.
 

TOUR LOCATION

Србија

НАПИШИ КОМЕНТАР

Accomodation
Destination
Meals
Overall
Transport
Value For Money

ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ ИЗНЕСУВА: 170 €

  Цена за ран букинг до 07.12.2020: 155€

  Регуларна цена: 170€

 

Доплати за услуги:

Доколку користите + ден се доплаќа 20 € / за деца е 15 € (услуга полупансион)

Доколку користите + ден се доплаќа 27 € / за деца е 21 € (услуга полн пансион)

Деца од 5 до 9 години плаќаат 110 € ги користат сите услуги

 

Цената покрива:

 • Oрганизација и водство на патувањето и пратител на патување
 • Сместување во www.kopapartmani.co.rs
 • 2 полни пансиони + 1 полупансион со 2 Свечени вечери и музика на 31.12 и 01.01
 • Превоз со високотуристички автобус

Цената Не покрива?

 •  Индивидуални екскурзии и дополнителни индивидуални барања и трошоци
 • Трансфер со шател бус до скијачките центри на Копаоник на 01.01.2021 и 02.01.2021 по ден со доплата од 3 €
 • Жичара-Бела река до Мали Караман гондола
 • За сопствен превоз се одбива 10 €
 • Патничко осигурување – 5 €
 • Туристичка такса се плаќа на рецепција
 • Пијалоци за време на свечените вечер

- Флекси букинг - Доколку странките го откажат патувањето 7 дена пред закажаниот термин имаат можност да одберат друг термин во Апарт хотел Копаоник согласно со слободните капацитети (може да се искористи исклучиво во зимска сезона 2021).

-Ве информираме за протоколите во случај да се затворат границите или има дополнителни рестрикции  уплатените средства ги враќаме во целост.

-Почитување на протоколите согласно со законот превоз на патници со вкупен капацитет до 75%

-Може да се патува и со лична карта

     -Задолжително носење на маски во автобус и патничко осигурување

 

В А Ж Н И   И Н Ф О Р М А Ц И И

*Секој програм е креиран со посебни услови. Агенцијата го задржува правото на промена на редоследот на активностите во програмата.

*Цената на аранжманот е пресметана на минимум 35 лица (автобус)спрема условите на  новонастанатата ситуација со вирусот Ковид 19

*Доколку не се оствари минималниот број на патници, организаторот го задржува правото да го откаже аранжманот 7 дена пред терминот за патување. Или доколку се согласи групата се зголемува цената во зависност на број на патници колку се пријавени.

*2 дена пред започнување на аранжманот агенцијата ќе ги потврди информациите за време и место на тргнување или патниците да се обратат во Агенција за време и место на поагање

*Резервација на аранжманот се прави со валидна патна исправа (пасош не постар од 3 месеци по враќање од патувањето или со лична карта)  уплата на аконтација која е неповратна во случај на отказ од страна на патникот.

*Аконтацијата се уплака: 30% автобуски програм доколку не е поинаку назначено.

*Цената е загарантирана само за целосна уплата. Во спротивно, загарантиран е  износот на аконтација, а остатокот е подлежен на промени.

*Патникот го потпишува Договорот за патување штом го прочитал Аранжманот и е согласен со истиот.

*Доколку патникот е незадоволен има право да се обрати на претставникот на агенцијата и на лице место да пополни Записник; или може во рок од 5 работни дена по завршување на аранжманот да поднесе приговор

*Доплата за одбирање на ред на седење во автобус +10 €, а дополнително седиште во автобус 25€ ова важи само кога е организирана група со автобус.

*Организаторот го задржува правото да ја намали или зголеми цената во случај на промена такса, копнен сообраќај, додатен багаж).Организаторот го задржува правото за промена на цените на факултативните излети, во случај на промена на цената на влезниците на локалитетите и музеите по политиката на локалната агенција. Факултативите задолжително се резервираaт во агенцијата при самата уплата по избор.

*Се замолуваат патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето.*Се информираат патниците дека со себе можат да носат 1 патна торба како и личен багаж, во спротивно возачот на превозното средство има право да го острани или да го наплати дополнително.Се информираат патниците доколку носат ски опрема да пријават во агенција поради типт на автобусот кои ке ги вози.

*Поради густиот сообраќај или зимската сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.

*Патниците се симнуваат до најблиската локација до сместувањето каде може да се паркира возилото.

*Во студио, апартман, хотел е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет. *Сместување на патниците е според правилата и политиката на објектите  превозното срество со протоколи.

*Локалниот водич или пратителот на патувањето има право да го отстрани патникот или да направи промена во редослед поради (непотчитување на правилата на агенцијата, за предупредување, непочитување на саатнините закажана однапред од страна на агенцијата и локалниот водич.

*Агенцијата задржува правото за измена на редоследот на поедини содржини во програмата застој во сообраќај, локални штрајкови, снег на пат, локали предупредувања, каснење на патници, непочитување на саатнина закажана однапред од страна на агенцијата.

*Во случај на промена на монетарниот пазар организаторот го задржува правото на промена на цените да ги зголеми и намали цените,Плаќањето е во денарска противвредност по курс 62 денари. Во готово-авансно плакање од вкупната цена,а остатокот најдоцна 10 дена пред поагање.Доколку не е договорено поинаку со анекс договор

 *Важат Општите услови на ТА Интернационал Ана Турс со Лиценца-А членка на СКТМ 

error: Content is protected !!