СЛЕДЕТЕ НЕ:

+389 47 203 580
Top
 

КОПАОНИК – НОВА 2021 ГОДИНА

Незаборавен Дочек на НОВА 2021

КОПАОНИК – НОВА 2021 ГОДИНА

169евра 155евра по лице

Дочекајте ја Новата 2021 година во топол и пријатен амбиент во Апарт Хотел КОПАОНИК БРЗЕЧЕ, 

со прекрасен поглед од најубавите пејсажи и снежните падини на КОПАОНИК…   

   2 полни пансиони ; 1 полупансион ; 2 Свечени вечери
31.12.2020- 03.01.2021

 

 • Дестинација
 • Збирно место
  Битола
 • Тргнување
  31.12.2020 во 05.00
 • Враќање
  03.01.2021 во вечерните часови
 • Додатни информации
  Цена за ран букинг до 07.12.2020: 155 еур
1
31.12.2020 БИТОЛА - ПРИЛЕП - КАВАДАРЦИ - ВЕЛЕС - СКОПЈЕ - КОПАОНИК
Состанок на групата од пред деловните простории на агенцијата во 05.00 часот. Заминување кон Прилеп, Кавадрци, Велес и Скопје. Поаѓање кон Kопаоник со попатни паузи. Пристигнување во Брзече и сместување во хотелот. Слободно време за индивидуални активности како и подготовки за најлудата ноќ. Свечена вечера со музика и забава (согласно протоколите за Ковид 19 во Република Србија. Ноќевање.
2
01.01.2021 КОПАОНИК
Појадок. По појадокот за љубителите на зимскиот спорт  можност за опционална посета на скијачките центри каде се и многуте кафулиња, салаши и ресторани. Заминување кон Копаоник и запознавање со нивните убавини. Организиран превоз со шатл-бус до центарот на Копаоник. Напомена: (Moжност за скијачите: превоз со гондола на оддалеченост од 300м од хотелот - Бела река која води до Мали Караман) Во договорено време со водичот, враќање во хотел. Ручек Краток одмор. Свечена вечера со музика и забава (согласно протоколите за Ковид 19 во Република Србија ). Ноќевање.
3
02.01.2021 КОПАОНИК
Појадок. По појадокот, Слободни активности или можност за опционална посета на скијачките центри и уживање во убавините на Копаоник со шатл бус. Враќање во хотел. Ручек. Слободно време. Вечера. Ноќевање.
4
03.01.2021 КОПАОНИК - СКОПЈЕ - ВЕЛЕС - КАВАДАРЦИ - ПРИЛЕП - БИТОЛА
Појадок. По појадокот одјава од хотелот и заминување. Попатни паузи за одмор и царински формалности. Во вечерните часови пристигнување во Скопје, Велес, Кавардрци, Прилеп и Битола.
5
ВО ЦЕН АТА НА АРАЖМАНОТ Е ВКЛУЧЕНО:Сместување во www.kopapartmani.co.rs
 • Превоз со високотуристички автобус
 • 2 полни пансиони , 1 полупансион  со  Свечени вечери на 31.12 и 01.01 со музика
 • Пратител на патување
 • Oрганизација и водство на патувањето
ВО ЦЕНАТА НА АРАЖМАНОТ НЕ Е ВКЛУЧЕНО:
 • Индивидуални екскурзии и дополнителни индивидуални барања
 • Трансфер со шател бус до скијачките центри на Копаоник на 01.01.2021 и 02.01.2021  со доплата од  3€ по ден
 • Гондола Бела река - Мали Караман (Копаоник)
 • Патничко осигурување – 5 € (Задолжително)
 • Туристичка такса се плаќа на рецепција
Доплати за услуги: Доколку користите + ден се доплаќа 20€ / за деца е 15 € (услуга полупансион) Доколку користите + ден се доплаќа 27€ / за деца е 21 € (услуга полн пансион) Деца од 5 до 9 години плаќаат110 € ги користат сите услуги

TOUR LOCATION

Sorry, the comment form is closed at this time.

error: Content is protected !!