СЛЕДЕТЕ НЕ:

+389 47 203 580
Top
 

Ionian Eye Studios

Ionian Eye Studios

269евра 229евра по лице

Ви посакуваме добредојдовте на Крф познат како Керкира на грчки, островот каде прекрасната Клеопатра, Кралицата на Египет и нејзиниот љубовник Марк Антони се одмараа за време на војната против Октавијан Цезар. На овој остров доаѓа и прекрасната Принцеза Елизабета,  попозната како ,,Сиси,,  која од Австрија  избега од строгиот протокол на Австриската Монархија и го помина останатиот дел од својот живот. Крф е омилена  дестинација на многу Кралеви, Кралици, Благородиници и Претседатели на Држави и на преку два милиони туристи кои секоја година летуваат на островот. Покрај големите природни убавини и шарм на овој остров можете да уживате и во големиот број на знаменитости и градби по кои е познат во  целиот свет. Тука се наоѓаат и моштите на Св. Спиридон заштитник на островот како и прекрасниот залив Палеокастрица, познатата Ахилеова Палата и елегантниот град Крф, изграден во венецијански стил, жив споменик самиот по себе.


СМЕСТУВАЊЕ ВО АПАРТМАНИ 4*

Ionian Eye studios, ви нуди сместување со визија. Дизајнирани да ги задоволат потребите и да обезбедат комфорт за своите гости, овие студиа нудат перфектен одмор од соништата со смирувачки поглед кон морето.

Со посебно внимание на деталите и квалитетот, овие студиа се приспособени да обезбедат сместување по високи стандарди.

Сите соби се опремени со звучна и топлотна изолација, лизгачки врати со мрежа против комарци и инсекти, како и клима уред и интернет кои се бесплатни за гостите.

Локација: Месонги 


РЕЗЕРВИРАЈ  

8 дена/ 7 ноќевања
  • Дестинација
  • Збирно место
    Комплекс Безистен
  • Тргнување
    04.07.2020
  • Враќање
    11.07.2020
1
04.07.2020 БИТОЛА- ИГУМЕНИЦА – КРФ
Состанок на групата во 05.00 часот пред деловните простории на агенцијата. Поаѓање кон граничниот премин Меџитлија. После обавувањето на царинските формалности патувањето продолжува према Гревена, Јанина, се до Игуменица.  Патување со попатни одмори. Пристигнување во Игуменица во предпладневните часови. Влегување во брод и пловидба до Крф. Пристигнување на Крф. Трансфер и сместување во  Ionian Eye Studios. Ноќевање.
2
05.07.2020 - 10.07.2020 КРФ
Слободни активности.
3
11.07.2020 КРФ – ИГУМЕНИЦА - БИТОЛА
Слободно предпладне. Поаѓање кон Македонија. Превоз со брод од Крф до Игуменица. Пристигнување во Игуменица. Поаѓање кон Македонија. Патување со попатни одмори.Пристигнување во Битола во вечерни часови.
РЕЗЕРВИРАЈ  
error: Content is protected !!