СЛЕДЕТЕ НЕ:

+389 47 203 580
Top
 

МЕТРОПОЛ ЕЗЕРСКИ КОМПЛЕКС

МЕТРОПОЛ ЕЗЕРСКИ КОМПЛЕКС

27евра по лице

Локација: Во крајниот јужен дел од Македонија на бреговите на едно од најфеноменалните природни убавини – Охридското езеро, само на чекор од главните туристички атракции.

Поврзаноста на граот Охрид со главните европски градови и солидно развиена и до дестинацијата лесно може да се стигне преку копно или охридскиот аеродром.

Доживете ја смиреноста, едноставноста и комфорот во погледот кон езерото од една страна и бескрајната зелена шума на националниот парк Галичица од другата страна.

Опкружен од борова шума Комплексот нуди тивко место, прибегалиште за туристите, сенка и ладовина во текот на жешките летни денови и волшебен поглед кон езерото.


РЕЗЕРВИРАЈ
ПОСЕБНИ ЦЕНИ за сезона Јуни-Октомври  2020 год.  
        Полу пансион    
Хотел   Соба   3+ноќевања   5+ноќевања   All in,мин 5 ноќевања
     
****   Еднокреветна   45€   43€    
МЕТРОПОЛ   Двокреветна   32€   30€    
****   Еднокреветна   45€   43€   55€
БЕЛВИ   Двокреветна   32€   30€   42€
***   Еднокреветна   42€   40€    
ТУРИСТ   Двокреветна   29€   27€    
  • Цените се по лице на ден со вклучени тур.такса и ДДВ;
  • Цената е на база полу пансион, за услуга ноќевање со појадок цената се намалува за 3€ по лице , на ден;
  • За престој од само 1 ноќевање, цената се зголемува за +5 евра;
  • Гаранција за соба со поглед кон езеро, со доплата +3 евра по соба од ноќ.
  • 1 Дете до 6 г. без сопствен кревет – не плаќа;
  •  1 Дете до 06 -10 г. кoристи кревет            50 % попуст
  •  Трет кревет во соба                                                          30 % попуст
 
error: Content is protected !!