СЛЕДЕТЕ НЕ:

+389 47 203 580
Top
 

НОВА 2020 ВО ИСТАНБУЛ

НОВА 2020 ВО ИСТАНБУЛ

125евра 95евра по лице

Oва година одлучивме да ви понудиме уште поголемо и подобро доживување!
Два подиума на еден брод! Отворен и затворен простор! Новогодишен коктел во затворен простор со прекрасен поглед во кој има поставео со шведска маса со ордивер на високи маси!
Во цената се вклученi 6 пијалоци!
Во затворениот простор ќе настапува бенд!

Додека пак на отворениот простор ќе биде предводен од наш домашен ди-џеј!
Моќната страна на отворениот простор е погледот од милион долари!
Бродот поминува под самиот мост на Босфор и се движи во близина на најлуксузните палати во градот!Музиката е селектирана за сечиј вкус!
Млади, cool и едуцирани водичи!
Фотограф!
и многу други изненадувања…


Во цената на аранжманот Е вклучено:

 • Автобуски превоз на дадената релација според програмата
 • 2 ноќевања со појадок во хотел со 5*
 • Разглед на Истанбул со професионален водич.
 • Посета на Сината Џамија
 • Посета на Хиподромот
 • Организација, водство и реализација на аранжманот

ВО ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ НЕ Е ВКЛУЧЕНО: 

 • Патничко осигурување
 • Индивидуални трошоци
 • Факултативни посети
 • Новогодишен дочек на брод
 • Новогодишен дочек во национален Турски ресторан

НАПОМЕНА:

 • За реализација на овој аранжман, потребен е минимум од 35 патници. Бројот на места е ограничен.
 • Односот на 1 € = 62,00 денари.
 • Во случај на недоволен број на патници агенцијата го задржува правото на откажување на аранжманот најкасно до 5 дена пред поаѓање.
 • Агенцијата го задржува правото на промена на редоследот на програмата.
 • За патувањето важат општите услови за патување на СКТМ и Ана Турс Интернационал
 • Збирно место
  Комплекс Безистен
 • Тргнување
  29.12.2019; 21:00 часот
 • Враќање
  02.01.2019; во раните утрински часови
1
29.12.2019 БИТОЛА - ИСТАНБУЛ
Состанок на групата пред деловните простории на агенцијата во 21.00 часот. Поаѓање за Турција. Патување преку граничниот премин Меџитлија. Патување со попатни одмори преку Солун, Кавала,  Александрополис – Ипсала (Грчко-Турска граница).
2
30.12.2019 ИСТАНБУЛ
Пристигнување во Истанбул во утринските часови. Сместување во хотел. Во попладневните часови заминување на панорамски разглед на градот со професионален туристички водич: посета на Таксим, Валенсовиот аквадукт, Шехзаде џамијата, големиот џамиски комплекс Сулејмание, Хиподромот, Султан Ахмет (сината) џамија, мостовите на Босфор. Слободно попладне лични активности. Во вечерните часови ве водиме во посета на плоштадот Таксим и променадната улица долга 4 км богата со голем број на продавници и ресторани. Ноќевање.
3
31.12.2019 ИСТАНБУЛ
Појадок. По појадокот, факултативна посета на Аја Софија (Света Софија) – симболот на зачетоците на Христијанството на тие простори... Факултативна посета на Топ Капи - палатата на султаните, со посета на Харемот и ризницата. Посета на Долма Бахче сарај, последната резиденција на Отоманскјиот Султан и место каде починал големиот татко на Турција Кемал Ататурк. Посета на Капали Чаршија, еден од најатрактивните шопинг центри во светот со близу 4000 дуќани за накит, злато, облека, кожа, антиквитети и др... Време за одмор и подготовка за незаборавен дочек на новата година. Овој пат ви нудиме новата година да ја дочекате со забава на брод или во национален Турски ресторан (факуклтативно). Ноќевање.
4
01.01.2019 ИСТАНБУЛ - БИТОЛА
Појадок. По појадокот – факултативно крстарење со брод по Босфорот со локален професионален водич, каде на еден поинаков начин ќе ги доживеете убавините и грандиозноста на овај жив музеј на два континенти. Прошетка низ Златниот рог и продолжување кон Галата Кула и влез во истата, која нуди неповторлива панорама на Истанбул. Посета на Цариградската Патријаршија.  Слободно време за шопинг и уживање низ Истанбул. Во пладневните часови поаѓање за Македонија. Ноќно патување со попатни одмори преку Грција.
5
02.01.2019 БИТОЛА
Пристигнување во Битола во раните утрински часови.
ЦЕНИТЕ НА ФАКУЛТАТИВНИТЕ ИЗЛЕТИ:
 • Аја Софиа Посета на некогашната православна црква, а денес музеј со локален туристички водич (вклучено аудио слушалки)- Цена 20 €
 • Топкапи Палата Некогашната палата на султаните-Цена 20 €
 • Аквариум “Туркуазу” – 15 €
 • Посета на кулата „Сафир“ со 4D кино проекција- 15€ 
 • 5.Крстарење по Босфор 90 минутно крстарење низ најубавите предели на Истанбул- Цена 20 €
 • Долмабахче Турскиот Версај на султаните- Цена 25 €
 • Ноќен Истанбул- Цена 25 € Центар: Emaar Square Mall Центар: Watergarden Плоштад Таксим
 • Турска вечер во национален ресторан 25
 • Пакет 2- 70€ (Намалување од 85€) Крстарење по Босфор Долмабахче Аквариум „Туркуазу“ Ноќен Истанбул (Таксим, Emmar Square Mall, Watergarden)
 • ВИП пакет- Цена: 150€ (Намалување од 165€) Сите тури
 • Новогодишен дочек на брод 55
 • Новогодишен дочек во национален Турски ресторан 65€
error: Content is protected !!