СЛЕДЕТЕ НЕ:

+389 47 203 580
Top
 

САЕМ ЗА ПЕКАРСТВО

САЕМ ЗА ПЕКАРСТВО

по лице

Имаме задоволство да Ве информираме дека oрганизираме посета  на Меѓународниот Саем за ПЕКАРСТВО, производи  и  технологија, опрема и машини за производство,  кој се одржува во Истанбул од

12.04.2018 до 15.04.2018

12-ти МЕЃУНАРОДЕН  САЕМ ЗА ПЕКАРСТВО

ПАТИСЕРСКИ МАШИНИ, СЛАДОЛЕД , ЧОКОЛАДИ И ТЕХНОЛОГИИ

 

5  дена со автобус
1 Ден               БИТОЛА – ИСТАНБУЛ
12.04.2018      Состанок на групата пред спортската сала во 19.00 часот. Поаѓање за Истанбул. Патување со попатни одмори преку Меџитлија, Солун, Кавала, Александропули.
2 Ден               ИСТАНБУЛ
13.04.2018      Пристигнување во Истанбул. Факултативно панорамско разгледување на градот со автобус и локален водич: Капали чаршија,Бејазит-најстариот универзитет, Лалели,  Аксарај, Римскиот Аквадукт, Бејоглу, Пера Палас хотел (каде Агата Кристи го напишала светски познатиот роман Ориент Експрес),  Таксим, Операта, стадионот на  ФК Бешикташ, Долма Бахче Сарајот. Кратка пауза на плоштадот Таксима потоа ве водиме во најголемата султанска палата Долма Бахче Сарајот , кој ќе ве воодушеви со својата елеганција, отменост, богатство. Седиште на последните Султани и на Кемал Ататурк. Сместување во хотел. Слободно попладне. Враќање во хотел. Ноќевање.
3 Ден               ИСТАНБУЛ
14.04.2018      Појадок. Посета на саемот. Слободно време за лични активности или факултативно  возбудливо Крстарење по БОСФОР со брод и водич: тврдината Румели Хисар, “Beyler beyi”  палата. Крстарењето овозможува прекрасен поглед на раскошните палати на светски познатите политичари и бизнисмени ( Тансу Чилер…),  Kiskulesi (Моминската кула) , Султанската палата Чираган .. палатите од Турските ТВ серии…. Ноќевање.
4 Ден               ИСТАНБУЛ – БИТОЛА
15.04.2018      Појадок. Излет кој ве води во славното и бурно минато на Византиските Императори и Османлиското царство: Прво ќе ја разгледаме познатата Аја Софија, ќе се воодушевуваме на големината на Сината џамијаСултанахмед плоштадот, Византискиот Хиподром, палатата на Ибраим Паша, Амамот на Хурем Султан. Ќе влеземе во најпознатата палата во светот- Топ Капи  која ќе не фасцинира со своето богатсво и големина и секако ќе влеземе во забранатата зона со векови –Султанскиот Харем – со локален водич. Слободно попладне за индивидуални активности.Поаѓање за Битола во попладневните часови. Патување со попатни одмори преку Грција.
5 Ден               БИТОЛА
16.04.2018      Пристигнување во Битола во утринските часови.

ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ: 119 € / 7.380,оо

Во цената на аранжманот се вклучени следните услуги:

  • Автобуски превоз на релација Битола – Истанбул – Битола
  • 2 ноќевања со појадок во хотел со 4 *(шведски стол)
  • Панорамски разглед на градот со водич
  • Пратител на групата од АНА ТУРС Интернационал – Битола
  • Организација и водство на патувањето

 

Во цената на аранжманот  не се вклучени следните услуги:

  • Влезници за културно-историските споменици
  • Влезница за посета на саемот
  • Факултативни излети :
  • Цената не вклучува:
  • Факултативни Излети:
  • панорамско разгледување на градот со автобус – 10 евра
  • Крстарење по Босфор – 15 евра
  • Посета на Долма Бахче сарајот со локален водич, превоз со автобус и влезница во палатата и влезница во харемот – 35 евра
  • Отомански – Византиски Истанбул: превоз со автобус и локален водич – 10 евра
  • Влезници за  музеите:
  • Топ Капи – 15 евра
  • Аја Софија (влезница и аудио опрема) – 15 евра
  • Харемот во Топ Капи – 10 евра
  • Посета на Азија со автобус и водич – 15 евра
  • Вечера во ориентален ресторан со стомачни танци –35 евра
  • Патничко осигурување160 мкд.
  • Доплата за еднокреветна соба 2.480 ден.
  • Краен рок за пријавување : 05.04.2018

* За реализација на аранжманот е потребен минимум од 15 патници

* За патувањето важат општите услови за патување на Ана Турс Интернационал – Битола

 

ИНФОРМАЦИИ И РЕЗЕРВАЦИИ : Тел: 047 203 580; 242 902 или во нашите деловни простории во Комплексот ,, БЕЗИСТЕН,, – Битола

  • Вклучено
    САЕМ ЗА ПЕКАРСТВО
1

TOUR LOCATION

НАПИШИ КОМЕНТАР

Accomodation
Destination
Meals
Overall
Transport
Value For Money

error: Content is protected !!