СЛЕДЕТЕ НЕ:

+389 47 203 580
Top
 

Нова Година во Софија

Нова Година во Софија

85евра по лице

Мотото на Софија е ***Градот кој расте, но не старее***

Да ја дочекаме оваа Нова Година заедно, во весела и дружељубива атмосфера


Цената е по ЛИЦЕ и вклучува:

 •  Превоз со високо туристички автобус,
 •  Разглед со локален водич,
 •  3 дена/2 ноќевања со појадок во хотел FESTA 4*
 •  Организирана посета на PARADISE CENTER, IKEA и RING MАLL,
 •  Придружник и организација на патувањето

Цената не вклучува:

 •  Патничко осигурување
 •  Доплата за еднокреветна соба
 •  Туристичка такса 2 евра по лице за двете ноќевања
 •  Предновогодишна забава во механа
 •  Дочек на Нова Година во Дискотека

 

НАПОМЕНА:

 • За реализација на аранжманот е потребен минимум од 40 патници
 • Цената е изразена во €, плаќањето се врши исклучиво во денарска противвредност 1€ = 62,оо
 • За патувањето важат општите услови на патување на Т.А.,,АНА ТУРС ИНТЕРНАЦИОНАЛ,, – Битола и СКТМ.
 • Збирно место
  Комплекс Безистен
 • Тргнување
  30.12.2019
 • Враќање
  01.01.2020
1
1 ден -30.12.2019 Понеделник
Поаѓање за Софија во 05:00 ч. Организиран разглед на градот со локален водич (градскиот плоштад, Цумот, Парламентот, Националниот и историски музеј, црквите Ротонда, Св. Софија, Св. Недела, Руската црква, Храмот Александар Невски со дванаесетте позлатени куполи, Дворецот на културата…. Сместување во хотел Феста 4*. Во вечерните часови, организирано Предновогодишна забава во кафана(механа) – (факултативно). Ноќевање.
2
2 ден-31.12.2019 Вторник
Појадок. Слободно време за индивидуални прошетки. Препорачуваме да се одморите за вечерната прослава. Дочек на Нова Година 2020 во СОФИЈА на некој од плоштадите или во дискотека (факултативно).
3
3 ден-01.01.2020 Среда
Појадок. Одјавување од хотелот во 10:30 часот. Организирана посета за шопинг на PARADISE CENTER, IKEA, RING MАLL и DECATHLON. Во 17:00 часот поаѓање за Скопје. Пристигнување во Скопје во вечерните часови.
error: Content is protected !!