СЛЕДЕТЕ НЕ:

+389 47 203 580
Top
 

СПА викенд во INTERHOTEL 4* Сандански

СПА викенд во INTERHOTEL 4* Сандански

по лице

Интерхотел Сандански се наоѓа во градот Сандански, во подножјето на Пирин планина, 160 километри јужно од Софија. Регионот е познат по својата клима и минералните извори – има над 80 извори со температура  од 42° – 81°С и различно ниво на минерализација и хемиско соединение.

Минералните води  имаат силен ефект врз лекувањето на голем број на заболувања и затоа го носи епитетот “Бисерот на бугарската балнеологија”.

 

ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ:

 

периоди капацитет 01.04-31.05.2017; 01.09.2017-07.01.2018 01.02-31.03.2017; 01.06-31.08.2017;
08.01.2017 – 31.01.2017
петок и сабота недела – четврток петок и сабота недела – четврток
сместување / услуга во соба BB HB BB HB BB HB BB HB
 DBL стандард+ 2+1+1 69 87 59 77 65 83 54 73
 SGL стандард+ 1+0 54 64 47 56 52 61 44 54
 DBL лукс 2+1+1 79 97 67 85 77 95 64 83
 SGL лукс 1+0 62 72 53 62 60 70 50 60
 STD стандард 2+1+1 116 134 98 116 100 118 90 108
 APP лукс 2+1+1 130 150 110 128 116 134 104 122
 APP фамилијарен 2+1+1 176 194 150 170 160 180 140 159
 дополнително легло возрасен 23 32 23 32 23 32 23 32
 доп. легло дете 12-15,99 г 20 28 20 28 20 28 20 28
 редовно легло – дете 4-11,99 21 28 21 28 21 28 21 28
 доп. легло – дете 4-11,99 10 17 10 17 10 17 10 17
 дете до 3,99 г 0 0 0 0 0 0 0 0

*Цените НЕ ВАЖАТ за национални, верски празници, семинари, конгреси
*Цените се во € се плаќа во денари 1 € = 62,00 мкд

 

 7+ ноќевања / цените се по СОБА на ден

сместување капацитет 01.04.2017-31.05.2017
01.09.2017-07.01.2017
01.02.2017-31.03.2017
01.06.2017-31.08.2017
08.01.2017-31.01.2017
BB HB BB HB
 DBL стандард 2ADL+1CHD 55 73 51 69
 SGL стандард 1ADL 45 53 42 52
DBL лукс 2ADL+1CHD 64 81 62 80
 SGL лукс 1ADL 50 60 48 56
 STD стандард 2ADL+2CHD 92 110 83 101
 APP лукс 2ADL+1CHD 104 122 95 113
 APP фамилијарен 2ADL+2CHD 141 159 131 150
 дополнително легло во STD/APP- возрасен 23 32 23 32
 редовно легло – дете 4-11,99 20 27 20 27
 дополнително легло – дете 4-11,99 во соба 10 18 10 18
 дете до 3,99 г 0 0 0 0

*Цените НЕ ВАЖАТ за национални, верски празници, семинари, конгреси
*Цените се во € се плаќа во денари 1 € = 62,00 мкд

 

Во цената Е вклучено:

– Нокевање со појадок (шведска маса) или полупансион (појадок и вечера)

– Затворен базен со минерална вода 33˚С полуолимписки димензии

– Отворен базен со минерална вода 33˚С

– Отворен термален базен со минерална вода 38˚С

– Џакузи на отворено со минерална вода

– Лежалки и крпа на базените

– Сауна

– бања

– Фитнес

– интернет

– Паркинг

– Сеф на рецепција

– Детско катче

– Туристичка такса

  • Вклучено
    СПА викенд во INTERHOTEL 4* Сандански
1

TOUR LOCATION

НАПИШИ КОМЕНТАР

Accomodation
Destination
Meals
Overall
Transport
Value For Money

error: Content is protected !!