СЛЕДЕТЕ НЕ:

+389 47 203 580
Top
 

Терме Сновик

Терме Сновик

679евра по лице

ЦЕНАТА ВКЛУЧУВА:

 • Автобуски превоз на дадените релации според програмата со високо туристички автобус
 • Сместување во хотел со 4* 8 дена  7 полни  пансиони ( појадок и вечера во хотел, топол ручек кај ски центарот)
 • Ски карта за сите денови
 • Изнајмување на ски опрема
 • Бесплатно користење на Терме Сновик water world
 • 15% попуст на сите SPA услуги во Терме Сновик
 • Организација и водство на патувањето

ЦЕНАТА НЕ ВКЛУЧУВА:

 • Туристичка такса 3,13 € на ден по лице по ноќ (плаќање на рецепција)
 • Задолжително патничко осигурување(350 денари)

 

 ПОПУСТИ:

 • Трет возрасен има попуст од 10%
 • Деца до 06 год плаќаат само превоз – 100 € ( без ски пасс)
 • Деца од 6-15 години плаќаат – 299 €
 • 15% попуст во центарот за масажа во хотел

 

ОТКАЖУВАЊЕ:

 • 30-10 пред поаѓање = 50% од вкупната цена на аранжманот
 • 10-0 денови  = 100% од вкупната цена на аранжманот
8 дена / 7 ноќевања
 • Збирно место
  Комплекс Безистен
 • Тргнување
  15:00 часот
1
Ден 1. Битола – Прилеп – Велес - Скопје –Словенија
Состанок на групата на договорното место за поаѓање кон Словенија во 15.00. Патување со попатни одмори и гранични формалности преку Србија и  Хрватска.
2
Ден 2.
Пристигнување околу 09:00 часот во хотел. Сместување во хотел. Заминување за уживање во белите спортови на еден од познатите ски центри или слободно време за лични активности. Вечера. Ноќевање.
3
Ден 3 - 8.
По појадокот, заминување кон  Ски центрите. Враќање во хотел. Вечера. Ноќевање.
4
Ден 9. Словенија - Македонија
Појадок. Користење на некој од ски центрите. Заминување кон Македонија во 18.00 часот. Патување со попатни одмори преку  Хрватска и Србија.
5
Ден 10. Македонија
Пристигнување во Македонија во попладневни часови.
ТЕРМИНИ
10 Јан 17 Јан 24 Јан 31 Јан 08 Фев 15 Фев 22 Феб 29 Феб
По лице за сместување во      1/2 ; 1/3 699 € 699 € 699 € 689 € 689 € 679 € 679 € 669 €
Деца од 6 – 12 год 299 € 299 € 279 € 299 €
error: Content is protected !!