СЛЕДЕТЕ НЕ:

+389 47 203 580
Top
 

Хотел Десарет

Хотел Десарет

по лице

Хотел Десарет се наоѓа на брегот на брегот на Охридското езеро, во близина на Пештани оддалечен 12 км од Охрид. Изграден е во традиционална Охридска архитектура од 19-тиот век, и има 580 легла во 246 удобни соби, 6 апартмани во хотелот и 18 апартмани во 9 одделни вили во комплексот. Хотелскиот комплекс Десарет му посакува добредојде на секој кој сака да одржи семинар, конференција или бизнис митинг.

Локација: На самото крајбрежје на Охридското езеро, на 12км од Охрид. Изграден во традиционална Охридска архитектура од 19 век.
Капацитет
: 246 двокреветни соби, 6 апартмани, 9 вили.
Услуги: Конференциска сала со капацитет за 700 лица, спортски терени за тенис, одбојка, фудбал, сала за пинг-понг, куглање.


РЕЗЕРВИРАЈ
ИНДИВИДУАЛНИ ГОСТИ
  Тип на соба Ноќевање со појадок Полу пансион
Еднокреветна соба  (по лице)   31 евра   38 евра
Двокреветна соба  (по лице)   24 евра   29 евра
Апартман  (до 4 лица)   90 евра    
Вила (до 4 лица)   90 евра  
ГРУПИ
Тип на соба Ноќевање со појадок Полу пансион Полн пансион
Еднокреветна 28 € 30 € 32€
Двокреветна 21 € 23 € 25 €
error: Content is protected !!