СЛЕДЕТЕ НЕ:

+389 47 203 580
Top
 

Хотел Милениум Палас

Хотел Милениум Палас

24евра по лице

Милениум Палас е хотел со четири ѕвезди кој се наоѓа во југозападниот дел од Македонија, на брегот од прекрасното Охридско Езеро. Со самото тоа што е сместен во Охрид, европскиот Ерусалим, ги комбинира предностите на еден модерен град и на место со богато историско минато и културни вредности. Нуди незаборавен поглед на езерото, стариот град и древната Самоилова тврдина. Од стариот дел на градот Ве дели само кратка, пријатна прошетка покрај езерото.

Сместување: Хотелот располага со вкупно 69 соби – 45 двокреветни, 10 студио (две нивоа / дневен престој и спална соба), 6 делукс соби и8 јуниор апартмани.

Локација: На брегот од прекрасното Охридско Езеро, на само 500м од центарот на Охрид, 10 км од меѓународниот Охридски Аеродром и 3 км од градската автобуска станица.

Пријавување и одјавување од хотелот: Пријавување – после 13 часот, а одјавување до 12 часот.


РЕЗЕРВИРАЈ

Период: 1 Мај 2020 – 29 Декември 2020

ИНДИВИДУАЛНИ Ноќевање со
ГОСТИ
појадок (ВВ)
(по соба, на ден)
Еднокреветна соба 2214МКД
(36 ЕУР)
Двокреветна соба 2952МКД
(48 ЕУР)
Дуплекс соба / 3355.00 МКД
Делукс соба (54 ЕУР)
Јуниор апартман 4026.00 МКД
(65 ЕУР)
 
ГРУПИ И Ноќевање Полу Полн
СЕМИНАРИ
со појадок Пансион пансион
(над 15 лица /
(ВВ) (НВ) (FВ)
по лице на ден)
Еднокреветна 2013МКД 2349МКД 2684МКД
соба (33 ЕУР) (38 ЕУР) (43 ЕУР)
Двокреветна 1342 МКД 1677МКД 2013МКД
соба (22 ЕУР) (27 ЕУР) (32 ЕУР)
 
Специјална понуда за престој од 7 дена(една недела)
Цена по соба на Ноќевање Полу Полн
со појадок Пансион пансион
ден-наем
(ВВ) (НВ) (FВ)
Еднокреветна 1610 МКД + 305МКД + 610МКД
соба (26 ЕУР)
Двокреветна 2147 МКД + 305МКД + 610МКД
соба (35 ЕУР) (по лице) (по лице)
Дадените цени се со вклучен: надворешен паркинг со видео надзор, безжичен интернет во лоби, ресторанот, семинарската сала и во собите, финска сауна, турска парна бања, теретана, и туристичка такса. Забелешка: Дадените цени се без вклучен пијалок за време на ручек/ вечера. Политика за деца: за 0–7 години е без доплата; за 7–12 години следува 50% попуст. Доплата за трето возрасно лице во двокреветнa стандардна соба на помошен кревет: 610 МКД (10 ЕУР) Појадок: Шведска маса. Ручек / Вечера:    Пансионско мени. Дополнителен оброк (ручек или вечера): 305 МКД (5 ЕУР) по лице (без вклучен пијалок).
error: Content is protected !!