СЛЕДЕТЕ НЕ:

+389 47 203 580
Top
 

Хотел Фафа Премиум

Хотел Фафа Премиум

31евра по лице

Хотелот ФАФА Премиум се наоѓа на 15 км од центарот на градот Драч.
Сместен е на самата обала на Јадранското Море, има приватна плажа а на своите гости има нуди уникатен одмор и вистинско уживање.
Фафа Премиум на своите гости им нуди најразлични спортски и забавни активности бесплатно. Концерти, забави, игри за возрасни како и за најмалите посетители. Зумба, курсеви за танцување, пинг понг, игри во базен, неограничена забава со професионален тим. Отворен базен за возрасни и деца Бесплатен Wi-Fi во целиот хотел.

Бар и Ресторан А Ла Карте се формални и удобни места кои имаат неверојатен поглед и екстериер каде што можете да уживате во ручек или вечера. Ресторанот нуди гастрономско патување со најдобрите јадења од европската и интернационална кујна.
All Inclusive ресторан (летна сезона) се наоѓа на приземје, покрај лобито и е пространа и модерна сала. Капацитет до 600 лица.
Beach Bar (Летна сезона, со доплата) се наоѓа во надворешниот дел каде што гостите можат да уживаат во фантастичен поглед кон морето. Барот нуди кафиња, егзотични коктели, најразлични сорти на вина сервирани од најдобри обучени бармени.
All Inclusive Pool Bar (Летна сезона)  нуди разни локални алкохолни и безалхолни пијалоци.

Бар (зимска сезона)
Бар се наоѓа во лобито и е познат по својата пријатна атмосфера. Гостите можат да уживаат во утринското кафе, попладневниот чај, егзотичните коктели пред вечера, пијалаците за вечера или чаша од широкиот список со вино.

 

Термин Тип на соба Ноќевања Услуга Цена
04.07-31.08 Twin/Double 7 ALL  €   379.00
error: Content is protected !!