СЛЕДЕТЕ НЕ:

+389 47 203 580
Top
 

Хотел Регина Блу 5*

Хотел Регина Блу 5*

по лице

Сместен на доминантна позиција со поглед на прекрасното, длабоко сино Јонско Море и чистата плажа на Радиме, во заливот на потковица во Валона, хотел Regina Blu 5* претставува навистина одличен избор за релаксирање и уживање во летниот одмор. Располага со преубава плажа, спектакуларен поглед и пријателски расположен персонал

Хотелот Регина нуди вкупно 50 соби – eднокреветни, двокреветни и трокреветни соби. Сите тие имаат сопствена бања со туш, клима уред, фрижидер, греење и ТВ. Хотелот нуди бар ресторан со локални и морски специјалитети.  Персоналот е љубезен и спремен да Ви помогне при секоја потреба.

Во самиот ресторан на хотелот се служи албанска и италијанска храна придружени со квалитетни вина. Исто така, постои и коктел бар и продавница за подароци.

Интернет во самиот хотел како и собите не се наплаќа. Постои и бесплатен паркинг за кој е потребна претходна резервација.


Соби и апартмани

Собите и апартманите се распоредени на три спрата. Некои имаат поглед на море а други имаат планински поглед.

Опременост на собите:

  • Wireless InternetИнтернет
  • TVTV
  • Air ConditionedКлима
  • FonФен
  • Clothes HangerГардеробер
  • Free BeachСопствена плажа
  • Free ParkingБесплатен паркинг
  • FreezerФрижидер
  • KitchenКујна
  • SafeСеф

 

Н А С К О Р О!
error: Content is protected !!