СЛЕДЕТЕ НЕ:

+389 47 203 580
Top
 

Хотел Њу Јорк

Хотел Њу Јорк

25евра по лице

Хотелот Њу Јорк, вистински фамилијарен хотел во Валона.
Се наоѓа на прекрасната лагуна и има бесконечен поглед кон морето и градот Валона. Поради ориентацијата,  гостите уживаат во најспектакуларните зајдисонца.

Сместен во близина на мала приватна плажа со камчиња на Јадранското Море. Овој хотел е оддалечен 4 км од центарот на градот. Се одликува со голем сезонски базен, градина со поглед кон море, детско игралиште и тераса.
Повеќето соби имаат балкон со поглед на море, градина или кон планината Шушица. Исто така собите имаат LCD сателитска ТВ, бесплатен Wi-Fi, сеф, минибар и клима уред.

За добар почеток на денот хотелот нуди појадок со локални специјалитети, како и меѓународни топли и ладни јадења. Хотелот располага и со ресторан за ручек и вечера кој нуди свежа морска храна, пицерија веднаш до базенот како и бар со поглед на море.

Бесплатен Wi-Fi е достапен во целиот хотел. Рецепцијата нуди 24-часовна услуга, а исто така има и продавница за сувенири, сокови и грицки.  Хотелот е 3-минути пешачење од локалната автобуска станица и бесплатен сопствен паркинг е на располагање на гостите.

Хотелот Њу Јорк е одлична база за откривање на убавините на јужниот дел на Албанија.

Термин Тип на соба Ноќевања Услуга Цена
16.07-31.08 Twin/Double 7 BB  €   238.00
error: Content is protected !!