СЛЕДЕТЕ НЕ:

+389 47 203 580
Top
 

Хотел Клајди

Хотел Клајди

36евра по лице

Хотелот Клајди се наоѓа на 10 км од замокот во Драч, располага со 150 соби и отворен базен.

Плажата е на 50 метри оддалеченост, содржи бар, чадори и крпи.

Секоја соба вклучува клима, сеф и апарат за кафе. Некои од собите имаат поглед на градот. Секоја соба има  бања, мијалник и туш.

Интернет пристап
Wi-Fi интернет во целиот хотел

Паркинг
сопствен паркинг со видео надзор

Превоз за гостите
Аеродром шатл
Спорт и забава
Спортови на вода
Услуги
24-часовна рецепција, соба за багаж, менувачница, услуги во соба, изнајмување на возило, перење на облека
Места за јадење
Појадок ресторан Лоби бар, бар покрај базен, бар на плажа, појадокот е вклучен
Деловни објекти
Деловен центар за состаноци
Детски објекти
ДВД-а / Видеа за деца, детски базен, слајдови со вода, детски клуб
Објекти за слободно време
Приватна плажа, сезонски отворен базен, пристап до плажа, чадори за плажа
Објекти за гости со посебни потреби
Објекти за инвалиднос, пристап до инвалидска количка, тоалет за инвалиди
Карактеристики на собите
Климатизација во просторијата греење/ладење, мини-бар, балкон
Карактеристики на бања
Фен, пешкири, тоалетна хартија
Уреди
Кабловска телевизија/Сателитска телевизија AM / FM будилник
Миленичиња
Не се дозволени миленичиња

НАПИШИ КОМЕНТАР

Accomodation
Destination
Meals
Overall
Transport
Value For Money

error: Content is protected !!