СЛЕДЕТЕ НЕ:

+389 47 203 580
Top
 

Aparthotel Aspen

Aparthotel Aspen

19евра по лице

Локација:

200 метри од гондола. Последното реновирање на хотелот е во 2016 година.

 

Содржина:

47 студија и апартмани, ресторан, лоби бар, затворен базен, ресторан, сауна, парна бања, масажа соба, паркинг, ски лифт, гаража, пинг-понг.

 

Студиjа и апартмани: мини кујна, сателитска ТВ, телефон, бања (туш / WC), фен, Wi-Fi, кујна, аспиратор, балкон.

Студио 2 + 1: една сместувачка единица со два стандардни кревети + софа кревет.

Стан 2 + 2: спална со два стандардни кревети + дневна соба со софа кревет.

Стан 4 + 2: две спални со два стандардни кревети + дневна соба со софа кревет

 

Услуга:

појадок / вечера – шведска маса.

HB од 19 евра по лице
 • Дестинација
 • Вклучено
  Aparthotel Aspen
 • ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН
 • ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 62 МКД
 • -10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 30.10.2019, СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 10.11.2019
 • Промоции 13=11 и 7=6 за период на престој од 15.01-30.01.2020 & 20.02-20.04.2020 (не се комбинираат)
 
APART HOTEL ASPEN 4*
ПОЛУПАНСИОН 20.12-29.12.2019 30.12-04.01.2020 05.01-19.02.2020 20.02-31.03.2020 01.04-20.04.2020
СТУДИО / ЦЕНА ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН
2 Возрасни лица 60.5 115.5 66 49.5 38.5
1 Возрасно лице 60.5 115.5 66 49.5 38.5
1Возр+1Дете (0-11.99) 60.5 115.5 66 49.5 38.5
1Возр+2Деца(0-11.99) 77 137.5 82.5 63.8 49.5
2Возр+1Дете(2-11,99) 77 137.5 82.5 63.8 49.5
3 Возрасни лица 82.5 148.5 88 69.3 55
АПАРТМАН СО ЕДНА СПАЛНА / ЦЕНА ПО СОБА НА ДЕН
2 Возрасни лица 66 132 71.5 55 44
1Возр+1Дете (2-11.99) 66 132 71.5 55 44
1Возр+2Деца(2-11.99) 82.5 154 88 69.3 55
1Возр+3Деца(2-11.99) 99 176 104.5 83.6 66
2Возр+1Дете(2-11,99) 82.5 154 88 69.3 55
2Возр+2Дете(2-11.99) 99 176 104.5 83.6 66
3 Возрасни лица 88 165 93.5 74.8 60.5
АПАРТМАН СО ДВЕ СПАЛНИ / ЦЕНА ПО СОБА НА ДЕН
2Возр+2Деца(2-11.99) 99 165 126.5 88 77
2Возр+3Деца(2-11.99) 115.5 187 143 102.3 88
3 Возрасни лица 99 165 126.5 88 77
3Возр+1Дете(2-11.99) 99 165 126.5 88 77
3Возр+2Деца(2-11.99) 115.5 187 143 102.3 88
4 Возрасни лица 99 165 126.5 88 77
4Возр+1Дете(2-11.99) 115.5 187 143 102.3 88
5 Возрасни лица 121 198 148.5 107.8 93.5
Release periods 7 дена 21 дена 7 дена 7 дена 7 дена
Период на отказ до: 7 дена 21 дена 7 дена 7 дена 7 дена
Пенали: 1 ноќевање 100% пенали 1 ноќевање 1 ноќевање 1 ноќевање
NO SHOW пенали 2 ноќевања 100% пенали 2 ноќевања 2 ноќевања 2 ноќевања
Минимум престој 2 2 2 2 2
 
 • Во цените е вклучено: сауна, внатрешен базен, парна бања и wi-fi.
 • Доплати:
 • Новогодишна вечера: 45еур возрасно лице, 23еур дете од 5-11,99год.
 • Туристичка такса по лице на ден од 1 еур.
error: Content is protected !!