СЛЕДЕТЕ НЕ:

+389 47 203 580
Top
 

Casa Karina

Casa Karina

30евра по лице

Хотелот Каса Карина се наоѓа на само 100 метри од ски-лифтот во подножјето на планината Пирин во Банско. Апартманите се со поглед на Пирин и Рила.

Елегантниот ресторан има капацитет за 230 лица а исто така поседува и кафе бар.

Спа центарот на  Каса Карина поседуваат базен, финска сауна, парна бања, турска бања и разни спа третмани. Детскиот оддел е достапен за деца до 5 години.

Бесплатен интернет во целиот хотел, паркингот е со доплата.

HB од 30 евра по лице
 
 • ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН, НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН (ПОЈАДОК И ВЕЧЕРА)
 • ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВРЕДНОСТ ОД 62 МКД.
 
 • -25% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА НАПРАВЕНА ДО 01.11.2019, СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 10.11.2019
 • -20% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА НАПРАВЕНА ДО 01.12.2019, СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 10.12.2019
 • -15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА НАПРАВЕНА ДО 15.12.2019, СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 20.12.2019
 
Тип на сместување 01.12.2019 - 21.12.2019 01.03.2020 - 31.03.2020 HB 22.12.2019 - 26.12.2019 HB 27.12.2019 - 03.01.2020 HB 04.01.2020 - 29.02.2020 HB
По лице во Еднокреветна 30.50 € 32.50 € 53.00 € 39.50 €
По лице во Студио 32.50 € 33.50 € 56.00 € 41.50 €
По лице во студио  LUX 37.50 € 38.50 € 61.00 € 46.50 €
По лице во Едноспален Апартман 40.50 € 42.50 € 61.00 € 46.50 €
По лице во Двоспален Апартман 40.50 € 42.50 € 61.00 € 46.50 €
Еднокреветна соба 46.00 € 49.00 € 80.00 € 60.00 €
Возрасен ан додатно легло 24.50 € 26.50 € 43.00 € 31.50 €
Деца од 4 - 11,99 г.     на додатно легло 18.00 € 19.50 € 32.00 € 23.50 €
Деца од 4 - 11,99 г.    на додатно легно 20.00 € 21.50 € 34.00 € 25.50 €
 
 • Генерални услови:
 • EB попустите и промоциите НЕ се комбинираат
 • Новогодишна вечера се задолжителна – 90еур возрасен, 45еур дете од 6-11,99год.
 • Во цената е вклучено: внатрешен базен (28-30°C), фитнес, сауна, парна бања, WI-FI.
 • Услуги со доплата:
 • Бањарки на лице место – 5 лева за целиот престој, со депозит од 30 лева кој е повратен. Бебешко креветче – со доплата од 5 лева на ден на лице место
 • Подземен паркинг / определен број на места / – 10 лева / 5еур за 24 часа.
 • Резервации за престој во период од 22.12.19 до 03.01.20 мора да се со 100% уплата до 10.12.2019
 • Миленици до 5кг – дозволено, со доплата од 6еур на ден.
   
 • -Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 1еур
 • -Дете од 0-1,99год – не плаќа такси
 
 • Политика на отказ на резервација:
 • Сезона A до E – 25% од тотал престојот како пенали / но не помалку од 50% од 1вата ноќ
 • Сезона B и D – помеѓу 7 до 3 дена пред пристигање – 50% пенали од тотал / не помалку од цената на 1вото ноќевање, отказ 2 дена пред пристигање или помалку – 100% од целиот износ
 • Сезона C од 14 до 8 дена пред пристигање – 50% пенали од тоталот, но не помалку од 1вото ноќевање. Отказ помалку од 7 дена – 100% пенали
 • No-Show: 100 % од целиот период, валиден за сите периоди (A, B, C, D, E).
 
 • ОСТАНАТИ УСЛОВИ: Во соба е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
error: Content is protected !!