СЛЕДЕТЕ НЕ:

+389 47 203 580
Top
 

Evelina Palace Hotel

Evelina Palace Hotel

23евра по лице

Мал удобен хотел во близина на центарот на Банско. Изграден е во традиционален бугарски стил и нуди пријатна атмосфера.  Удобни соби, ресторан, барови, спа-услуги, голем затворен базен со детски дел, интернет, услуга во соба, билијард. Хотелот на своите гости им обезбедува бесплатен превоз до ски-лифтот.

Ресторанот на хотелот на своите гости им дава избор на јадења од типична бугарска кујна па се до медитеранска кујна и морски деликатеси.

Гостите можат да пливаат во еден од најголемите базени во регионот, да ги искористат предностите на фитнес-центарот, сауните како и турската бања.

За време на топлите летни вечери, живописната летна градина располага со скара и детско игралиште.

HB од 23 евра по лице
 • ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК
 • ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 62 МКД
 
 • -15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 31.10.2019
 • -10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 30.11.2019
 
 • ПРОМОЦИИ 6=5 И 14=12 ЗА ПРЕСТОЈ ДО 20.12,2019, ОД 13.01-25.01.2020, И ПОСЛЕ 24.02.2019
 
Тип на сместување 01.12.2019 - 22.12.2019 11.03.2020 - 31.03.2020 BB 13.01.2020– 31.01.2020 12.02.2020 -10.03.2020 BB 23.12.2019 - 26.12.2019 03.01.2020 - 12.01.2020 01.02.2020 - 11.02.2020 BB 27.12.2019 –02.01.2020      BB
По лице во двокреветна соба € 23.00 € 25.00 € 29.50 € 53.00
По лице во Студио € 28.50 € 30.50 € 34.00 € 59.00
Еднокреветна соба € 38.00 € 40.00 € 48.00 € 85.00
 
 • ГЕНЕРАЛНИ УСЛОВИ:
 • Попустите и промоциите НЕ можат да се комбинираат
 • Во цените е вклучено: внатрешен базен, фитнес, трансфер до гондолата, сауна, Wi-Fi во заедничките простории, паркинг!
 • Бебешко креветче – бесплатно
 • Новогодишната вечера е задолжителна (75еур по возрасно лице и 40еур за дете од 4-11,99год)
 • Божиќната вечера не е задолжителна(30еур по возрасно лице и 15еур за дете од 4-11,99год)
 
 • ДОПЛАТИ:
 • -Новогодишна вечера – задолжителна (70еур возрасен, 35еур дете од 4-11,99год)
 • -Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 1еур
 • -Дете од 0-1,99год – не плаќа такси
 
 • ОСТАНАТИ УСЛОВИ: Во соба е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
error: Content is protected !!