СЛЕДЕТЕ НЕ:

+389 47 203 580
Top
 

Grand Hotel Bansko

Grand Hotel Bansko

по лице

Хотелот “Гранд Хотел Банско” се наоѓа во близина на централниот плоштад во градот Банско. Хотелот ги нуди сите удобности и услуги потребни за целосна релаксација, активен скијање или успешен бизнис патување.

 

Во  2012 година хотелскиот дел и СПА центарот на комплексот беа комплетно реновирани. Во новиот Спа и фитнес центар ќе најдете широк спектар на уникатни објекти и услуги – 6 студиа за масажа; Скандинавски, Арома и Стоун соби за релаксација; затворен базен; Џакузи; контраст туш; парна бања; амам за третмани; 3 сауни – инфрацрвена сауна, арома сауна и финска сауна; солариум; VIP SPA стан; спортски центар, целосно опремен со апарати Techno Gym. Накусо, на површина од 2000 квадратни метри Ќе најдете луксуз и задоволство неспоредлив во Банско!

Комплексот нуди отворен базен со базенот бар – вистинска оаза во жешките летни денови.

 

Хотелот нуди автентичен бугарски ресторан Стар Банско, кој нуди различни традиционални регионални специјалитети. Таверната располага со голем избор на бугарски и увезени вина за да одговара на секој вкус и повод. Расположението на нашите гости е обезбедено од нашиот атрактивен оркестар, нагласување на програмата секоја вечер танцови претстави се уникатни во нашиот ансамбл.

 

За љубителите на забавата за ноќен живот Гранд Хотел Банско комплекс нуди:

 

 • Најголемиот казино во одморалиштето
 • Легендарниот ноќен клуб “Нај клуб”
 • Еротски бар

 

Горди сме што можеме да кажеме дека Гранд Хотел Банско нуди најдобри услови за бизнис туризам во Југозападна Бугарија. Салата за состаноци седишта до 500 луѓе и е погодна за спроведување на сите видови настани: семинари, конференции, презентации, гала-вечери, свадби, концерти, коктели, спортски и модни настани.

 

Достапни за жени е нашата салон за убавина и коса. За гости кои патуваат со автомобил, хотелот располага со сопствен паркинг со 60 простори. Во зима бесплатен шатл од хотелот до лифт и слободни приватни објекти за складирање на скии.

 • Дестинација
 • Вклучено
  Grand Hotel Bansko
 • Локација: 150 m од центарот на Банско и 1.5 km од Гондола Лифтот.
 • Капацитет:

• 6 згради & 5 лифта; • 65 Double rooms (максимум сместување на 2 лица, 28 – 30 m²); • 43 Double Luxury rooms (максимум сместување на 2+1 / 3 лица, 35 – 40 m²); • 19 Studios (максимум сместување на 2+1 лица, 35 – 40 m²); • 38 1 – bedroom apartments (максимум сместување на 2+2 / 3+1 лица, 55 – 60 m²); • 14 2 – bedroom apartments (максимум сместување на 4+2 / 5+1 лица, 75 – 80 m²);

 • Услуга:

Нalf Board (појадок и вечера на шведкса маса).

 • Хотелски содржини:

• Ресторан, Лоби бар, Сеф (бесплатно), Room service, СПА центар, Салон за убавина, Конференциска сала, Продавница, Пеглање (со доплата), Обезбеден паркинг (со доплата), Паркинг необезбеден (бесплатно);

 

Опис на соби:

 • Double room:Два одделни или еден брачен кревет, Централно греење, Сателитска ТВ, Мини – бар,Телефон, Радио, Wi – Fi (бесплатно), Куптило со туш, Фен за коса, Бањарка и папучи, Балкон
 • Luxury room: Два одделни или еден брачен кревет, Централно греење, Сателитска ТВ, Мини – бар, Телефон, Радио, Wi – Fi (бесплатно), Куптило со туш, Фен за коса, Бањарка и папучи;
 • Apartment:Дневна соба со кауч на пуштање и 1 или 2 одделни спални;

 

За деца:

 • Базен за деца, Детско креветче – бесплатно, Столче за хранење – бесплатно, Електронски игри – со доплата;

 

SKI:

 • Транспорт до гондола лифт – бесплатно; Ски гардероба за сопствена опрема – бесплатно;
 • СПА центар:
 • Бесплатно користење на: Внатрешен базен;  Фитнес; Џакузи; Сауна; Инфрацрвена сауна; Локаниум парна бања; Релакс соба; Хамам; Финска сауна; Солена сауна; Арома сауна ; Со доплата: Масажа.

 

 

 • Напомена: * Дете од 0 – 1.99 години е бесплатно и сместувањето е во кревет со родители (без baby cot).
 • Цената вклучува: Ноќевање со појадок и вечера на шведска маса; Користење на финска, солена, инфра црвена и арома сауна, парна бања, амам, џакузи, релакс соба; Користење на внатрешен акватоничен базен, детски базен и фитнес центар; Користење на ски гардеробер, shuttle bus хотел – ски лифт – хотел;
 • Во цената не е вклучено: Tуристичка такса од 1 еур по лице на ден;

 

 

 • Напомена: * Дете од 0 – 1.99 години е бесплатно и сместувањето е во кревет со родители (без baby cot).

 

 • Цената вклучува: Ноќевање со појадок и вечера на шведска маса; Користење на финска, солена, инфра црвена и арома сауна, парна бања, амам, џакузи, релакс соба; Користење на внатрешен акватоничен базен, детски базен и фитнес центар; Користење на ски гардеробер, shuttle bus хотел – ски лифт – хотел;

 

 • Во цената не е вклучено: Tуристичка такса од 1 еур по лице на ден; Новогодишна вечера – 70 еур по лице / 35 еур за деца од 6-11.99 години (задолжителна за Н.Г периодот); Божиќна вечера 25.12 – 35 еур по лице / 15 еур за деца од 6-11.99 години (задолжителна за 25.12);

 

error: Content is protected !!