СЛЕДЕТЕ НЕ:

+389 47 203 580
Top
 

Iglika Palace Hotel & Villas

Iglika Palace Hotel & Villas

25евра по лице

Хотелот Иглика се наоѓа во центарот на Боровец, на само 100 м од ски-лифтот и падините на Јастребец. Се одликува со спа центар со доплата и затворен базен. Бесплатен WiFi е достапен во целиот хотел.

Сите соби во хотелот Иглика Палас имаат балкон кој нуди поглед на шумата, ТВ со рамен екран и приватна бања, вклучувајќи бањарки.

Спа центарот вклучува финска, арома сауна и парна бања. Класични и арома-терапија масажи се исто така достапни.

Во ресторанот се служи интернационална кујна. Гостите исто така може да се релаксираат  во  коктел барот или во лоби барот. Бесплатен паркинг е достапен без доплата.

HB од 25 евра по лице
 • Дестинација
 • Вклучено
  Iglika Palace Hotel & Villas
 • ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН, НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН
 • ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 62 МКД
 
 • -10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 31.10.2019, СО ЦЕЛОСНА УОЛАТА ДО 10.11.2019
 • ПОПУСТОТ НЕ Е ВАЖЕЧКИ ОД 26.12.2019-02.01.2020
   
Тип на сместување 21.12.2019 - 26.12.2019 26.01.2020 - 13.02.2020 04.03.2020 - 09.04.2020 HB 27.12.2019 - 01.01.2020 HB 02.01.2020 - 25.01.2020 14.02.2020 - 03.03.2020 HB
По лице во двокреветна                Standard 36.00 € 51.00 € 43.00 €
Еднокреветна standard 55.00 € 95.00 € 66.00 €
По лице во Студио 36.00 € 51.00 € 43.00 €
По лице во двокреветна            Еconomy 25.00 € 46.00 € 36.00 €
Еднокреветна Еconomy 38.00 € 84.00 € 55.00 €
  ЗА АПАРМАНИТЕ НЕ СЛЕДУВА ПОПУСТ, И НОВОГОДИШНАТА ВЕЧЕРА НЕ Е ЗАДОЛЖИТЕЛНА      
 • Во цените на хотелските соби е вклучено: употреба на базен, паркинг, интернет во лоби и рецепција, закуска од 16-17часот: кафе, чај и слатки. На апартманиските соби: употреба на базен во Хотелот, паркинг, интернет во лоби и рецепција
 • Попустот за рана резервација не е валиден за Новогодишните празници.
  Во студио плаќаат минимум 3ца возрасни лица.  
 • Бебешко креветче – бесплатно на барање во двокреветните соби, бебешко креветче во еко собите не е возможно.
 • Политика на отказ на резервација:
 • доцен отказ во сезона А, Ц, Д и Е – 2 ноќевања пенали, сезона Б – 100% пенали
 • Непојавување во хотел: во сезона А, Ц, Д и Е – 2 ноќевања пенали, сезона Б – 100% пенали
 
 • -Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 1еур
 • Задолжителна ресортска такса 0,6еур по лице на ден
 • -Дете од 0-1,99год – не плаќа такси
  ОСТАНАТИ УСЛОВИ :
 • Во соба е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет
 • Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)