СЛЕДЕТЕ НЕ:

+389 47 203 580
Top
 

Mura Hotel

Mura Hotel

35евра по лице

Хотелот Мура се наоѓа на патот до скијачките терени, во близина на реката Глазне и центарот на Банско. Тој може да се пофали спа центар, вклучувајќи голема топла када, парна бања, сауна како и убав ресторан.

Бесплатната шатл ги носи гостите до лифтот за гондола за само неколку минути.

Интернет е достапен во целиот хотел.

HB од 35 евра по лице
https://anatours.com.mk//www.borovetz-resort.com/en/hotel-moura/  
 • ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК ИЛИ ПОЛУПАНСИОН
 • ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 62 МКД
 • -10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 30.11.2019
 
Тип на сместување 25.12.2019 - 05.01.2020   BB 01.12.2019 - 24.12.2019  06.01.2020 - 31.03.2020 BB 25.12.2019 - 05.01.2020   HB 01.12.2019 - 24.12.2019  06.01.2020 - 31.03.2020 HB
По лице во двокреветна соба € 55.00 € 28.50 € 61.50 € 35.00
Еднокреветна соба € 67.00 € 41.00 € 74.00 € 47.50
По лице во трокреветна соба € 58.00 € 31.00 € 64.00 € 37.50
Возрасен на додадно легло во двокреветна соба € 43.50 € 23.00 € 49.00 € 29.50
Возрасен на додатно легло во трокреветна соба € 47.00 € 26.00 € 53.00 € 32.00
Деца од 3 - 12.99 г. на додатно легло во двокреветна соба € 14.50 € 14.50 € 17.00 € 17.00
Деца од 3 - 12.99 г.на додатно легло во трокреветна соба € 15.50 € 15.50 € 18.00 € 18.00
  Во цените е вклучено: употреба на сауна, парна бања, ски гардероба, интернет, соба со игри, паркинг
 • Трокреветните соби се со балкон
 • Новогодишната вечера е задолжителна
 • Божиќната е задолжителна
 • Престој за миленици е дозволено: 7,5еур на ден
 • Бебешко креветче – бесплатно и на барање доколку е слободно
  Доплати:
 • Новогодишна вечера: 60еур возрасен, 30еур дете од 3-12,99год
 • Божиќна вечера: 30еур возрасен, 15еур дете од 3-12,9год
 
 • Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 1еур
 • Дете од 0-1,99год – не плаќа такси
 
 • ОСТАНАТИ УСЛОВИ : Во соба е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)