СЛЕДЕТЕ НЕ:

+389 47 203 580
Top
 

Park Hotel Gardenia

Park Hotel Gardenia

18евра по лице

Сместен е во центарот на едно од најмодерните ски-центри во Источна Европа – Банско. Удобни соби, ресторани, бар, спа, интернет, конференциски услуги, лифт, прекрасни планински поглед. Професионален персонал и квалитетна услуга. Одличен избор за пријатен зимски одмор.

Хотелот Гарденија Парк се наоѓа во градскиот парк, 3 минути пешачење од центарот на Банско, нуди бесплатен превоз до првата станица на гондолата во зимската сезона. Собите се со бесплатен WiFi.

Од 23 декември до 31 март, хотелот Парк, покрај трансферот, нуди и сопствен затворен простор за складирање на скијачка опрема.

HB од 18 евра по лице
 • ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН, НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН.
 • Цените се изразени во еур, плаќање исклучиво во денарска противвредност од 62 мкд.
 
 • 5% Попуст за резервации направени и целосно уплатени до 30.10.2019 3% Попуст за резервации направени и целосно уплатени до 30.11.2019
 
 • ПРОМОЦИИ 14=12 И 7=6 ЗА ПЕРИОД ПОЧНУВАЈКИ ОД 03.01.2020
Тип на сместување 01.12.2019 - 22.12.2019 23.12.2019 - 26.12.2019 27.12.2019 - 29.12.2019 30.12.2019 - 02.01.2020 03.01.2020 - 28.02.2020 01.03.2020 - 10.03.2020 11.03.2020 - 31.03.2020
BB HB BB HB BB HB BB HB BB HB BB HB BB HB
По лице во двокреветна соба € 18.00 € 27.00 € 25.00 € 34.00 € 23.00 € 32.00 € 41.00 € 50.00 € 28.00 € 37.00 € 20.00 € 29.50 € 18.00 € 27.00
По лице во двокреветна соба со балкун € 22.00 € 32.00 € 28.00 € 37.00 € 27.00 € 36.00 € 45.00 € 54.00 € 32.00 € 40.00 € 24.00 € 33.00 € 21.00 € 30.00
Еднокреветна соба € 30.00 € 44.00 € 40.00 € 54.00 € 36.00 € 51.00 € 66.00 € 79.00 € 45.00 € 60.00 € 33.00 € 48.00 € 30.00 € 43.50
По лице во двокреветна Economy € 25.00 € 24.00 € 33.00 € 20.00 € 29.00 € 34.00 € 43.00 € 26.00 € 35.00 € 17.00 € 26.00 € 16.00 € 25.00
Еднокреветна Economy € 25.00 € 39.00 € 38.00 € 52.00 € 33.00 € 47.00 € 54.00 € 68.00 € 42.00 € 56.00 € 27.00 € 42.00 € 26.00 € 39.50
По лице во двокреветна  Lux € 33.00 € 42.00 € 35.00 € 44.00 € 37.00 € 46.00 € 54.00 € 72.00 € 43.00 € 52.00 € 37.50 € 46.00 € 34.00 € 43.00
   
 • Цената вклучува:
 • Ноќевање со појадок и вечера, бесплатно користење на базен, фитнес, сауна, џакузи, парна бања, и wi-fi, трансфер до гондолата(освен од 01.12-22.12.2019).
 • Попустите и промоциите НЕ можат да се комбинираат.
 • Цените во период од 06.12-09.12.2019 не се валидни.
 • -Задолжителна Новогодишна вечера од 90еур возрасен и 45еур дете од 2-13,99год
 • -Задолжителна Божиќна вечера од 25еур за возрасен и 12,5еур за дете од 2-13,99год
 • -Новогодишната вечера ќе се одвива во меаната на хотелот, каде што се за маса на прв спрат се плаќа: 90 евра за возрасен и 45 евра за деца 7-13 години; и за маса на втор спрат: 60 евра за возрасен и 30 евра за дете од 7-13 години
 
 • -Доплата за соба со тераса 8еур на ден.
 • -Паркинг – 3.5eur на ден, на лице место, на 150м од хотелот има и паркинг кој не се наплаќа.
 • -Baby cot: без доплата но на барање
 • -од 29.12.2019 до 02.01.2020 1возрасен+1 дете плаќаат цена за 1 DBL STD или 1 DBL EKONOMY!
 
 • -Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 1еур
 • -Дете од 0-1,99год – не плаќа такси
 
 • ПОЛИТИКА НА ОТКАЗ:
 • Доцен отказ: Сезона А – 1 ноќевање пенали, Сезона Б и Ц – 3 ноќевања пенали, Сезона Д – 2 ноќевања пенали.
 • Не појавување во хотел 50% пенали од целиот аранжман.
 
 • ОСТАНАТИ УСЛОВИ: Во соба е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
error: Content is protected !!