СЛЕДЕТЕ НЕ:

+389 47 203 580
Top
 

Radina’s Way Hotel

Radina’s Way Hotel

36евра по лице

Сместен на 2 км од гондолата и на околу 1,5км од центарот на Боровец. Опкружен е со вековни борови дрвја, модерна снежно – бела зграда и сончева тераса со поглед на планината Рила.

Собите се опремени со ТВ со рамен екран со кабелски канали, бесплатен Wi-Fi, минибар и луксузна мермерна бања.

Ресторанот нуди здрава храна од домашни производи, свежи овошни сокови и витамин коктели, додека лоби барот е совршен за пијалок после скијање.

HB од 36 евра по лице
 • Цените се изразени по СОБА на ДЕН, на база ПОЛУПАНСИОН.
 • Цените се изразени во еур, плаќање исклучиво во денарска противвреднот од 62 мкд.
   
 • -15% Попуст за резервации направени до 31.10.2019, со целосна уплата до 10.11.2019
 • -10% Попуст за резервации направени до 30.11.2019, со целосна уплата до 10.12.2019
   
Тип на сместување 01.12.2019 - 18.12.2019  05.03.2020 - 31.03.2020 HB 19.12.2019 - 27.12.2019 03.01.2020 - 19.01.2020  HB 28.12.2019 - 02.01.2020 HB 20.01.2020 - 21.02.2020 HB 22.02.2020 - 04.03.2020 HB
По лице во двокреветна соба 36.00 € 51.50 € 80.50 € 43.50 € 41.00 €
Еднокреветна соба 57.00 € 83.00 € 130.00 € 69.00 € 66.00 €
По лице во  Family соба 41.00 € 56.50 € 86.00 € 49.00 € 46.00 €
По лице во Апартман Standard 46.00 € 61.50 € 92.00 € 53.50 € 51.50 €
По лице во Апартман  Lux 51.00 € 67.00 € 96.00 € 59.00 € 56.00 €
  Во цената е вклучено:
 • употреба на базен, сауна, парна бања, транспорт до гондолата, интернет, паркинг доколку има слободни места.
 • Промоциите и попустите можат да се комбинираат
 • Бебешко креветче – бесплатно на барање
  Доплати:
 • -Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 1еур
 • -Дете од 0-1,99год – не плаќа такси
  Политика на отказ:
 • доцен отказ – до 1 ноќевање пенали, непојавување во хотел: 2 ноќевања пенали
  ОСТАНАТИ УСЛОВИ :
 • Во соба е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет
 • Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)