СЛЕДЕТЕ НЕ:

+389 47 203 580
Top
 

Викенд тура- РИЛСКИ МАНАСТИР И БЛАГОЕВГРАД

Amazing Tour

Викенд тура- РИЛСКИ МАНАСТИР И БЛАГОЕВГРАД

1999евра по лице

Викенд во БУГАРИЈА

Посета на еден од најголемите и најубави манастири на Балканот и градот Благоевград со шопинг во Метро

Ден 1. БИТОЛА – РИЛСКИ МАНАСТИР – БЛАГОЕВГРАД

Состанок на групата пред деловните простории на агенцијата во 06.00 часот. Заминување кон Благоевград. Посета на Рилскиот Манастир кој претставува еден од најголемите манастири на Балканот кој датира уште од 10 век. Разглед на манастирскиот комплекс и прекрасната црква која доминира со самиот комплекс. Заминување кон Благоевград. Слободно време за разглед на градот и споменикот на Гоце Делчев. Сместување во хотел. Вечерта посета на традиционална меана. Ноќевање.

Ден 2.  Недела  БЛАГОЕВРАД – БИТОЛА

Појадок. После појадокот  слободно време за уживање низ Благоевград. Посета на шопинг центарот МЕТРО. Патувањето продолжува преку Делчево до Битола. Патување со попатни одмори. Пристигнување во Битола во вечерните часови.

ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ: 1999,оо денари

Во цената на аранжманот Е вклучено:

 • Автобуски превоз на дадената релација по програмата
 • Сместување во хотел со 3 *** на база (  ноќевање /појадок) во Благоевград
 • Организирани разгледи по програмата
 • Организација и водство на патувањето
 • Пратител–водич за цело време на патувањето од страна на агенцијата

Во цената на аранжманот НЕ Е вклучено:

 • ’ Влезници за посета на културно – историските споменици
 • ” Останати факултативни посети по програмата

НАПОМЕНА:

 • За реализација на аранжманот е потребен минимум од 30 патници
 • За патувањето важат општите услови на патување на Т.А.,,АНА ТУРС ИНТЕРНАЦИОНАЛ,, – Битола и СКТМ.
15 Days
14+ Години
 • Дестинација
 • Збирно место
  Post Office / City Park
 • Тргнување
  Please arrive by 9:15 AM for a prompt departure at 9:30 AM.
 • Враќање
  Approximately 5:30 PM.
 • Додатни информации
  Casual, comfortable athletic clothing, hiking shoes, hat and light jacket.
 • Вклучено
  Викенд тура- РИЛСКИ МАНАСТИР И БЛАГОЕВГРАД
1
Day 1: Departure
2
Day 2: Adventure Beggins
3
Day 3: Historical Tour
4
Day 3: City Tour
5
Day 5: Return

TOUR LOCATION

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Cras sollicitudin, tellus vitae condimentum egestas, libero dolor auctor tellus, eu consectetur neque elit quis nunc. Cras elementum pretium est.

History of the City

This is Photoshop's version  of Lorem Ipsum. Proin gravida nibh vel velit auctor aliqueenean sollicitudin, lorem quis bibendum auctor, nisi elit consequat ipsum, nec sagittis sem nibh id elit. vulputate cursus a sit amet mauris. Morbi accumsan ipsum velit. Nam nec tellus a odio tincidunt auctor a ornare odio. Sed non  mauris vitae erat consequat auctor eu in elit. Class aptent taciti sociosqu ad litora torquent per conubia nostra, per inceptos himenaeos. Mauris in erat justo. Nullam ac urna eu felis dapibus condimentum sit amet a augue. Sed non neque elit. Sed ut imperdiet nisi. Proin condimentum fermentum nuam pharetra, erat sed fermentum feugiat velit mauris egestas quam, ut aliquam massa nisl quis neque. Suspendisse in orci enim.This is Photoshop's version  of Lorem Ipsum. Proin gravida nibh vel velit auctor aliquet. Aenean sollicitudin, lorem quis bibendum auctor, nisi elit consequat ipsum, nec sagittis sem nibh id elit. Duis sed odio sit amet nibh vulputate cursus a sit amet mauris. Morbi accumsan ipsum velit. Nam nec tellus a odio tincidunt auctor a ornare odio.
Sad naeos, mauris in erat justo. Nullam ac urna eu felis dapibus condimentum sit amet a augue. Sed non neque elit. Sed ut imperdiet nisi. Proin condimentum fermentum nunc. Etiam pharetra, erat sed fermentum feugiat, velit mauris egestas quam, ut aliquam massa nisl quis neque. Suspendisse in orci enim.  Suspendisse in orci enim. Sed non  mauris vitae erat consequat auctor eu in elit. Class aptent taciti sociosqu ad litora torquent per conubia nostra, per inceptos himenaeos. Mauris in erat justo. Nullam ac urna eu felis dapibus condimentum sit amet a augue. Sed non neque elit. Sed ut imperdiet nisi. Proin condimentum fermentum nunc. Etiam pharetra, erat sed fermentum feugiat, velit mauris egestas quam, ut aliquam massa nisl quis neque. Suspendisse in orci enim. Sed non  mauris vitae erat consequat auctor eu in elit. Class aptent taciti sociosqu ad litora torquent per conubia nostra, per inceptos himenaeos. Mauris in erat justo. Nullam ac urna eu felis dapibus condimentum sit amet a augue. Sed non neque elit. Sed ut imperdiet nisi. Proin condimentum fermentum nunc. Etiam pharetra, erat sed fermentum feugiat, velit mauris egestas quam, ut aliquam massa nisl quis neque. Suspendisse in orci enim.

НАПИШИ КОМЕНТАР

Accomodation
Destination
Meals
Overall
Transport
Value For Money

ADDITIONAL INFO

This is Photoshop's version  of Lorem Ipsum. Proin gravida nibh vel velit auctor aliqueenean sollicitudin, lorem quis bibendum auctor, nisi elit consequat ipsum, nec sagittis sem nibh id elit. vulputate cursus a sit amet mauris. Morbi accumsan ipsum velit. Nam nec tellus a odio tincidunt auctor a ornare odio. Sed non  mauris vitae erat consequat auctor eu in elit. Class aptent taciti sociosqu ad litora torquent per conubia nostra, per inceptos himenaeos. Mauris in erat justo. Nullam ac urna eu felis dapibus condimentum sit amet a augue. Sed non neque elit. Sed ut imperdiet nisi. Proin condimentum fermentum nuam pharetra, erat sed fermentum feugiat velit mauris egestas quam, ut aliquam massa nisl quis neque. Suspendisse in orci enim.This is Photoshop's version  of Lorem Ipsum. Proin gravida nibh vel velit auctor aliquet. Aenean sollicitudin, lorem quis bibendum auctor, nisi elit consequat ipsum, nec sagittis sem nibh id elit.
Nullam ac urna eu felis dapibus condimentum sit amet a augue. Sed non neque elit. Sed ut imperdiet nisi. Proin condimentum fermentum nuam pharetra, erat sed fermentum feugiat velit mauris egestas quam, ut aliquam massa nisl quis neque. Suspendisse in orci enim.This is Photoshop's version  of Lorem Ipsum. Proin gravida nibh vel velit auctor aliquet.
This is Photoshop's version  of Lorem Ipsum. Proin gravida nibh vel velit auctor aliqueenean sollicitudin, lorem quis bibendum auctor, nisi elit consequat ipsum, nec sagittis sem nibh id elit. vulputate cursus a sit amet mauris. Morbi accumsan ipsum velit. Nam nec tellus a odio tincidunt auctor a ornare odio. Sed non  mauris vitae erat consequat auctor eu in elit.    
error: Content is protected !!