СЛЕДЕТЕ НЕ:

+389 47 203 580
Top
 

Vihren Palace Aparthotel

Vihren Palace Aparthotel

54евра по лице

Хотелот се наоѓа на само 80 метри од Гондолата и неколку минути оддалеченост од стариот центар на Банско, Апартхотелот Вихрен палас нуди модерно и луксузно сместување. Хотелот располага со базен, сауна, парна бања и џакузи. Спа центарот нуди и различни видови на масажи.

Сите соби се со поглед кон планина и се опремени со балкон, сателитска ТВ, мини бар и телефон.

Главниот ресторан Симфонија во хотелот служи европска и бугарска кујна, додека Аква Лоби барот нуди различен изброр на пијалоци и коктели.

Гостите можат беспалтно да го користат подземниот паркинг.

HB од 54 евра по лице
 • Дестинација
 • Вклучено
  Vihren Palace Aparthotel
 • ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН, НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК ИЛИ ПОЛУПАНСИОН (ПОЈАДОК И ВЕЧЕРА)
 • ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО €, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 62 МКД
 
 • -10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 31.01.2019, ЗА ПЕРИОД НА ПРЕСТОЈ ОД 01.12-27.12.2019 И 02.01-01.04.2020, СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 10.11.2019
 
Тип на сместување 28.12.2019 - 02.01.2020 01.12.2019 - 19.12.2019 10.03.2020 - 01.04.2020 20.12.2019 - 27.12.2019 03.01.2020 - 09.03.2020
BB HB BB HB BB HB BB HB
Двокреветно студио (Главна зграда) € 184.00 € 218.00 € 109.00 € 143.00 € 157.00 € 191.00 € 146.00 € 180.00
Двокреветен Апартман (Главна Зграда) € 218.00 € 252.00 € 145.00 € 179.00 € 192.00 € 226.00 € 181.00 € 215.00
Апартман со 2 спални соби - 4 патници (Главна Зграда) € 319.00 € 386.00 € 207.00 € 274.00 € 274.00 € 341.00 € 263.00 € 330.00
Еднокреветна соба (Главна Зграда) € 128.00 € 151.00 € 78.00 € 100.00 € 112.00 € 128.00 € 104.00 € 128.00
Второ дете  6 - 11,99 години на додатно легло                Во Студио/Апартман € 22.00 € 31.00 € 14.00 € 24.00 € 19.00 € 28.00 € 19.00 € 28.00
Возрасен на додатно легло во Апартман € 62.00 € 79.00 € 33.00 € 50.00 € 48.00 € 64.00 € 44.00 € 61.00
 • Попустот и промоциите НЕ се комбинираат.
 
 • Во цените е вклучено:
 • Употреба на базен, фитнес, сауна и парна бања, wi-fi во лоби, кабелски интернет во соба и wi-fi во заедничките простории
 
 • Услуги кои се доплаќаат:
 • Солариум, спа третмани, превоз до гондолата, пијалоци за време на вечерата на база полупансион.
 • Новогодишна вечера (задолжителна) – 90еур возрасен, 40еур – дете од 6-11,99год
 • Божиќна вечера (задолжителна) -80еур возрасен, 40еур – дете од 6-11,99год
 • Бебешко креветче – 4еур на ден
 • Сите соби гледаат према планина.
 
 • Политика на отказ: NO SHOW
 • сезони A и C – 50% од сумата, 2. сезона B – 100 % од сумата
 • -При рана резервација имињата не можат да бидат променети, и не можат да се прават промени во дати, доколку се променат се губи попустот за рана резервација, и ќе се наплати по редовна цена.
 
 • -Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 1еур
 • -Задолжителна услужна такса по лице за целиот престој од 3еур, дете од 2-11,99год – 1,5еур.
 • -Дете од 0-1,99год – не плаќа такси
 
 • ОСТАНАТИ УСЛОВИ: Во соба е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
error: Content is protected !!