СЛЕДЕТЕ НЕ:

+389 47 203 580
Top
 

Вила Nikos

Amazing Tour

Вила Nikos

89евра по лице

ЛЕПТОКАРИЈА

Лептокарија се наоѓа на најубавиот дел на брегот, во подножјето на Олимп. Местото им нуди на своите гости од сите генерации добри услови за пријатен годишен одмор. Плажата е песочна, широка и убаво уредена. Водата е кристално чиста и идеална за пливање и релаксација. Шеталиштето покрај брегот, пешачката зона и паркот го надополнуваат овој амбиент со многубројните таверни, кафичи, продавници и маркети. Лептокарија исто така нуди многу содржини за најмалите и забавни паркови. Дозволете си одмор каде ќе уживате во прекрасниот залез на сонцето и звукот на брановите…

Информации за вилата

Вила Никос се наоѓа на само 50м од плажата. Во непосредна близина се наоѓаат пекари, ресторани, маркети и слаткарници. Објектот располага со трокреветни и четворокреветни студија кои се наоѓаат на приземје и на прв спрат. Студијата имаат еден брачен кревет и еден или два единечни кревети во зависност од типот на студиото. Секое студио располага со комплетно опремена кујна: фрижидер, шпорет со една рингла, садови и прибор за јадење согласно со бројот на кревети, аспиратор, купатило со туш кабина, тераса, TV и клима ВКЛУЧЕНА ВО ЦЕНАТА.

термини
1/2 студио
1/3 студио
1/4 студио
Опис на ценовникот
Бр. Ноќевања
7
7
7
Вклучено користење на клима уред
19.мај
49 €
49 €
49 €
цени по лице со превоз
26.мај
65 €
70 €
75 €
цени по лице со превоз
02.јун
89 €
109 €
119 €
цени по лице со превоз
09.јун
109 €
125 €
139 €
цени по лице со превоз
16.јун
129 €
145 €
165 €
цени по лице со превоз
23.јун
255 €
275 €
325 €
наем на апартман
30.јун
275 €
295 €
355 €
наем на апартман
07.јул
295 €
315 €
375 €
наем на апартман
14.јул
295 €
315 €
375 €
наем на апартман
21.јул
295 €
315 €
375 €
наем на апаартман
28.јул
295 €
315 €
375 €
наем на апартман
04.авг
295 €
315 €
375 €
наем на апартман
11.авг
295 €
315 €
375 €
наем на апартман
18.авг
275 €
295 €
355 €
наем на апартман
25.авг
120 €
135 €
155 €
цени по лице со превоз
01.сеп
109 €
119 €
125 €
цени по лице со превоз
08.сеп
99 €
109 €
119 €
цени по лице со превоз
15.сеп
75 €
85 €
95 €
цени по лице со превоз
22.сеп
55 €
60 €
75 €
цени по лице со превоз
29.сеп
49 €
49 €
49 €
цени по лице со превоз

 

 

НАПОМЕНА:

 • Цените се дадени по лице/ апартман за 7 ноќевања во зависност од терминот
 • Дете од 0-1,99 се сместува бесплатно – спие заедно со 2-ца возрасни, нема baby cot
 • Прво и второ дете од 02 – 13,99 г. со двајца возрасни на редовно легло – БЕСПЛАТНО зависно од типот на собата
 • Трето или четврто возрасно лице на редовно легло  – 40% од цената
 • Доплата за туристичка такса – 0.5€  по соба на ден. Се наплаќа на лице место при пријавување.

 

ОПШТИ УСЛОВИ:

 • За резервација задолжително уплата аванс 40% од вкупниот износ, целосна доплата 15 дена пред патување;
 • За резервации направени на EARLY BOOKING, целосна уплата до наведениот датум, додека првите 4 и последните 3 термини не подлежат на попусти;
 • Задолжително здравствено и патувачко осигурување 240 мкд (за лица до 65 години) за пакет аранжман од 7 ноќевања;
 • Во собите е дозволено сместување на лица согласно со бројот на легла, т.е. исклучиво на лицата кои се наведени во ваучерот издаден од страна на агенцијата. Во случај на сместување на повеќе лица од дозволеното, агенцијата или локалниот партнер на истата го задржуваат правото да не ги примат лицата кои не се наведени во ваучерот или за истите да побараат соодветен финансиски надомест.
 • Сопствениците на објектите го задржуваат правото при евентуално направена – причинета штета да извршат наплата за истата од клиентите кои се сместени во моментот.
 • За хигиената во собите за време на престојот се грижат самите гости, сите настанати штети за време на престојот се на товар на патниците!
 • Агенцијата организира превоз со придружник-пратител на групата, до место кое е најпогодно за застанување и паркирање на автобусот
 • За ова патување потребен е валиден биометриски пасош (минимум важност 90 дена од денот на враќање во државата) и бел лист (виза не е потребна); не се потребни посебни вакцини.
 • За овој аранжман важат општите услови на патување на Ана Турс Интернационал и СКТМ побарајте ги во агенцијата.
 • АНА ТУРС не може да гарантира стабилност, брзина или коректност на интернет врската во кој – било објект од целата понуда.
 • Патниците се должни да се јават во агенцијата неколку дена пред поаѓање да се информираат за времето на поаѓање
 • Агенцијата го задржува правото да објави дел од слободните (непродадени) капацитети на Last Minute понуда, претходно направените и потврдени резервации нема да подлежат на какви било промени во цената.
 • За уплатени два аранжмани 7+7 ноќи добивате 7% попуст на терминот со пониска цена, овој попуст не е валиден за резервации направени по цена со Early booking попуст или било кој друг тип на попуст.

 

ПРОГРАМА ЗА ПАТУВАЊЕ:

 • Состанок на групата 30 мин пред поаѓање на пред наведените места на поѓање.
 • Пристигнување и сместување во одбраните капацитети
 • Денови на престој 8 дена 7 ноќевања
 • Последниот ден собите се напуштаат во договорено време (наведено во куќен ред 10.00 часот)
 • Попладневните часови поаѓање за Македонија

 

ОРГАНИЗИРАН АВТОБУСКИ ПРЕВОЗ:

Време на поаѓање и цена за превоз од Битола за Лептокарија:

04:00  Битола (Пред спортска Сала)  30 € по лице

03:15  Прилеп (бензинска пумпа Салида) -Трансфер до Битола 35 по лице

02.15 Струга (Хотел Дрим)-Трансфер до Битола  35€ по лице

02:45 Кичево (бензинска Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола  35€ по лице

02:30 Охрид (бензинска Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битoла  35€ по лице

03.15 Ресен (спроти автoбуска станица) 35€ по лице

За деца (до 12 години) 20€ 

 

 • Релациите наведени како трансфер се реализираат со патнички возила или комбe.
 • Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да минува автобус.
 • Минимум 1 ден пред поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција заради потврда на времето и локацијата
 • Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 мин пред поаѓањето
 • Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.
8 дена / 7 ноќевања
14+ Години
 • Дестинација
 • Збирно место
  Post Office / City Park
 • Тргнување
  06:00 часот
 • Додатни информации
  Casual, comfortable athletic clothing, hiking shoes, hat and light jacket.
 • Вклучено
  Вила Nikos
1
Day 1: Departure
2
Day 2: Adventure Beggins
3
Day 3: Historical Tour
4
Day 3: City Tour
5
Day 5: Return

TOUR LOCATION

History of the City

This is Photoshop's version  of Lorem Ipsum. Proin gravida nibh vel velit auctor aliqueenean sollicitudin, lorem quis bibendum auctor, nisi elit consequat ipsum, nec sagittis sem nibh id elit. vulputate cursus a sit amet mauris. Morbi accumsan ipsum velit. Nam nec tellus a odio tincidunt auctor a ornare odio. Sed non  mauris vitae erat consequat auctor eu in elit. Class aptent taciti sociosqu ad litora torquent per conubia nostra, per inceptos himenaeos. Mauris in erat justo. Nullam ac urna eu felis dapibus condimentum sit amet a augue. Sed non neque elit. Sed ut imperdiet nisi. Proin condimentum fermentum nuam pharetra, erat sed fermentum feugiat velit mauris egestas quam, ut aliquam massa nisl quis neque. Suspendisse in orci enim.This is Photoshop's version  of Lorem Ipsum. Proin gravida nibh vel velit auctor aliquet. Aenean sollicitudin, lorem quis bibendum auctor, nisi elit consequat ipsum, nec sagittis sem nibh id elit. Duis sed odio sit amet nibh vulputate cursus a sit amet mauris. Morbi accumsan ipsum velit. Nam nec tellus a odio tincidunt auctor a ornare odio.
Sad naeos, mauris in erat justo. Nullam ac urna eu felis dapibus condimentum sit amet a augue. Sed non neque elit. Sed ut imperdiet nisi. Proin condimentum fermentum nunc. Etiam pharetra, erat sed fermentum feugiat, velit mauris egestas quam, ut aliquam massa nisl quis neque. Suspendisse in orci enim.  Suspendisse in orci enim. Sed non  mauris vitae erat consequat auctor eu in elit. Class aptent taciti sociosqu ad litora torquent per conubia nostra, per inceptos himenaeos. Mauris in erat justo. Nullam ac urna eu felis dapibus condimentum sit amet a augue. Sed non neque elit. Sed ut imperdiet nisi. Proin condimentum fermentum nunc. Etiam pharetra, erat sed fermentum feugiat, velit mauris egestas quam, ut aliquam massa nisl quis neque. Suspendisse in orci enim. Sed non  mauris vitae erat consequat auctor eu in elit. Class aptent taciti sociosqu ad litora torquent per conubia nostra, per inceptos himenaeos. Mauris in erat justo. Nullam ac urna eu felis dapibus condimentum sit amet a augue. Sed non neque elit. Sed ut imperdiet nisi. Proin condimentum fermentum nunc. Etiam pharetra, erat sed fermentum feugiat, velit mauris egestas quam, ut aliquam massa nisl quis neque. Suspendisse in orci enim.

НАПИШИ КОМЕНТАР

Accomodation
Destination
Meals
Overall
Transport
Value For Money

ADDITIONAL INFO

This is Photoshop's version  of Lorem Ipsum. Proin gravida nibh vel velit auctor aliqueenean sollicitudin, lorem quis bibendum auctor, nisi elit consequat ipsum, nec sagittis sem nibh id elit. vulputate cursus a sit amet mauris. Morbi accumsan ipsum velit. Nam nec tellus a odio tincidunt auctor a ornare odio. Sed non  mauris vitae erat consequat auctor eu in elit. Class aptent taciti sociosqu ad litora torquent per conubia nostra, per inceptos himenaeos. Mauris in erat justo. Nullam ac urna eu felis dapibus condimentum sit amet a augue. Sed non neque elit. Sed ut imperdiet nisi. Proin condimentum fermentum nuam pharetra, erat sed fermentum feugiat velit mauris egestas quam, ut aliquam massa nisl quis neque. Suspendisse in orci enim.This is Photoshop's version  of Lorem Ipsum. Proin gravida nibh vel velit auctor aliquet. Aenean sollicitudin, lorem quis bibendum auctor, nisi elit consequat ipsum, nec sagittis sem nibh id elit.
Nullam ac urna eu felis dapibus condimentum sit amet a augue. Sed non neque elit. Sed ut imperdiet nisi. Proin condimentum fermentum nuam pharetra, erat sed fermentum feugiat velit mauris egestas quam, ut aliquam massa nisl quis neque. Suspendisse in orci enim.This is Photoshop's version  of Lorem Ipsum. Proin gravida nibh vel velit auctor aliquet.
This is Photoshop's version  of Lorem Ipsum. Proin gravida nibh vel velit auctor aliqueenean sollicitudin, lorem quis bibendum auctor, nisi elit consequat ipsum, nec sagittis sem nibh id elit. vulputate cursus a sit amet mauris. Morbi accumsan ipsum velit. Nam nec tellus a odio tincidunt auctor a ornare odio. Sed non  mauris vitae erat consequat auctor eu in elit.    
error: Content is protected !!